gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeesters in gesprek over de Euregio

10b560622b81ed896e8e3f89cbac3428.jpg

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem en Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen, komen uitgebreid aan het woord in de eerste aflevering van de Euregio Podcast van REGIO8. Zij gaan onder meer in gesprek over de structuur van de Euregio en over wie dat nou is: de inwoner van de grensstreek.

Jasper Hazelaar |

Hubert Bruls is – behalve burgemeester van Nijmegen – vicevoorzitter van de Euregio. In deze aflevering van de podcast legt hij uit wat de Euregio feitelijk doet en hoe die wordt bestuurd. “Je kunt het vergelijken met een gemeenteraad”, aldus Bruls. “Met een college van burgemeester en wethouders en een gemeenteraad die dat college controleert.” Die controle vindt plaats door de Euregioraad, waar onder meer burgemeester Mark Boumans deel van uitmaakt, samen met ruim honderd andere bestuurders uit de grensstreek.

Een van de aandachtspunten van de Euregio is de zogenoemde euregionale identiteit. “Dat is een term waar wij ook mee worstelen”, zegt Boumans. "Maar het gaat uiteindelijk om leren van elkaar, samen werken en samen wonen.” Dat leidt tot projecten die mensen verbindt, aldus beide bestuurders. “En dat hoeven écht niet altijd miljoenenprojecten met innovatieve bedrijven te zijn”, zegt Bruls. “Het kan ook gaan om een scholierenuitwisseling of een fotohobbyclub.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: David van Haren

Lees meer over:

Lees ook

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Theunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.