gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeester Besselink neemt vrouwen op sleeptouw

ea6c1ecae836fb31d5aed283f7f21b86.jpg

Tijdens Internationale Vrouwendag op 8 maart kunnen jonge vrouwen uit de Achterhoek een dag meelopen met topvrouwen uit de regio. Zo geven onder meer voorzitter Mirjam Koster van het Graafschap College, strafrechtspecialist Petra Breuker en burgemeester Marianne Besselink van Bronckhorst een kijkje in hun keuken.

Tim Rondeel |
“Wij willen deze groep jonge meiden een kans geven om met ons mee te lopen om te zien hoe leuk het is om een mooie positie in onze maatschappij te krijgen”, laat burgemeester Besselink weten. “Het is ook heel belangrijk om aandacht aan de gelijke positie van man en vrouw te geven.” De meeloopdag wordt gezamenlijk afgetrapt met een ontbijt op het gemeentehuis in Hengelo. “We maken er een leuke positieve dag van om te laten zien welke kansen er allemaal liggen voor de nieuwe aankomende generatie jonge vrouwen”, aldus Besselink.

Er doen ongeveer dertig 'topvrouwen' mee aan de meeloopdag, die voor de tweede keer wordt georganiseerd. Volgens Besselink gaat het in de Achterhoek steeds beter met de vrouwen in hoge functies: “Gezien de lijst topvrouwen die meedoen zijn er heel veel vrouwen in topposities, maar we zitten nog niet op de helft, dus er is nog een weg te gaan. En al die jonge vrouwen, het aanstormend talent willen we graag die kans bieden.”

Eerste stage
Volgens de burgemeester van de plattelandsgemeente is een stageperiode heel belangrijk. Zelf liep ze als jonge vrouw bij een regionale omroep in Drenthe stage. Daar kijkt ze positief op terug: “Het is vooral dat je op een stage heel erg geïnspireerd wordt en dat je niet alleen kijkt hoe mensen inhoudelijk werken, maar ook hoe ze leven."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.

RacebaanDidam0.jpg

Louis en Didi Jansen bouwen droomracebaan in Didamse garage: ‘Je voelt je weer even kind’

Wat begon met een klein racebaantje uit zijn jeugd, groeide uit tot een indrukwekkend mini-circuit in de garage. Louis en Didi Jansen uit Didam bouwden de afgelopen jaren aan een uitgebreide slotracebaan, compleet met verlichting, een computersysteem en wedstrijden tegen vrienden. “Het is misschien een beetje uit de hand gelopen, maar vooral heel leuk.”

WhatsApp Image 2026-03-04 at 23.41.47 (1).jpeg

Schuur bij woning brandt af in Winterswijk

In Winterswijk is in de nacht van woensdag op donderdag een schuur bij een woning afgebrand. Mogelijk werd de brand veroorzaakt door een accu van een elektrische fiets.