gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

BUHA Doetinchem in 2017 zelfstandig

6b27e555bb5d1e016c3f15af5a331333.jpg
Redactie REGIO8 |

“De beslissingen zijn echt op het laatste moment genomen”, aldus directeur Wim de Korte. Het proces van verzelfstandiging heeft in totaal vier jaar geduurd. Vorige week kwam het akkoord van het college en hebben de medewerkers ingestemd met het sociale plan. Daarmee werd afdelingshoofd Wim de Korte direct benoemd tot directeur van het nieuwe bedrijf. In totaal zal het aantal Doetinchemse ambtenaren daarmee met een kwart afslanken.

De medewerkers van BUHA moeten in de toekomst vooral efficiënter gaan werken. “Binnen de contouren van de gemeente waren we aan het ontwikkelen”, stelt De Korte. “Op een gegeven moment kom je er dan achter dat je tegen een aantal belemmeringen aanloopt.” De nieuwe directeur doelt daarmee op de hoeveelheid werk dat in de administratie gaat zitten. “Chauffeurs moeten gewoon kunnen rijden en rioolinspecteurs moeten het riool inspecteren.”

Ambities
De BUHA werkt al voorzichtig samen met gemeente Oude IJsselstreek, Bronckhorst en Doesburg, maar De Korte hoopt die samenwerkingen in de toekomst uit te kunnen breiden. “Dan zou het over drie jaar best zo kunnen zijn dat we niet meer alleen voor Doetinchem werken, maar ook een aantal gemeenten in de buurt kunnen voorzien van onze diensten”, besluit Wim de Korte.

Foto: REGIO8

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.