gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Broshuis (84) promoveert aan universiteit

cfdb7dcbfb880f77d1ab277221773b20

Aan de universiteit zijn wel vaker wat oudere promovendi, maar eentje van 84 jaar is wel heel bijzonder. Harry Broshuis uit Groenlo schreef een proefschrift over schrijver en columnist Godfried Bomans.

Redactie REGIO8 |

Elf jaar geleden begon hij aan het schrijven aan zijn proefschrift en hij werkte sindsdien bijna iedere dag op zijn werkkamer. “Ik begon elke dag om 09.00 uur uur en werkte door tot een 13.00 uur”, vertelt Broshuis. “Om twee uur ’s middags begon ik weer tot zes uur. Natuurlijk had ik ook wel vakanties en vrije dagen.” Het wetenschappelijk onderzoek van Broshuis was gericht op de vraag of Bomans aan het eind van zijn leven nog praktiserend katholiek was. “Dat blijkt niet zo te zijn", zegt Broshuis. "Hij bleef wel geloven in Jezus Christus maar had niets met het instituut van de katholieke kerk.” Broshuis hield het schrijven aan zijn proefschrift al die jaren vol door een ijzeren discipline: "Het is niet altijd leuk geweest, er waren veel tegenslagen en het heeft ook langer geduurd dan nodig was. Ik ben dan ook ontzettend blij dat mijn proefschrift nu goedgekeurd is en dat het echt gaat gebeuren.”

Zijn fascinatie voor schrijver Bomans ontstond al op middelbare school leeftijd. “Wij hadden thuis De Volkskrant waarin Bomans op de zaterdag een column had op de voorpagina. Het was elke zaterdag een strijd tussen mijn broer Ferry en mij wie als eerste de column mocht lezen. De columns leerden we soms uit het hoofd en droegen we voor op familiebijeenkomsten.” Broshuis kon genieten van de verhalen van Bomans: "Zijn verhalen over Sinterklaas zijn zo ontzettend mooi. Hij mengde fantasie en werkelijkheid en je wist nooit helemaal zeker wat er nou precies waar was.”

Levenswerk afgerond
Met de goedkeuring van zijn proefschrift heeft Broshuis zijn levenswerk afgerond. “Ik heb er met ontzettend veel plezier aan gewerkt. Het onderwerp over het geloof werd me van alle kanten afgeraden maar ik vond het juist zo boeiend. Het is prachtig dat het nu voltooid is, ook gezien mijn leeftijd. Ik heb eigenlijk heel mijn leven gestudeerd. Voor een ander is dat misschien moeilijk voor te stellen maar ik vind dat heerlijk.” Gaat hij nu in een gat vallen? “Nee, absoluut niet”, zegt Broshuis. “Ik ga met mijn vrouw Annie meer reizen maken en ook wil ik meer energie stoppen in mijn groentetuin. En verder wil ik graag lezingen geven over Bomans zoals ik nu ook al af en toe doe.”

Foto: REGIO8

Lees ook

HELGRA

Matig De Graafschap speelt gelijk in seizoensopener tegen Helmond Sport

De Graafschap is in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen niet verder gekomen dan een 1-1 gelijkspel tegen Helmond Sport in een zeer matige wedstrijd. Fedde De Jong was trefzeker voor de Doetinchemmers.

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.