gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil onderwijs voor vluchtelingen in schoolgebouw in Vorden

1a27df63e7a0cd85bc586328b2d44811.jpg

Bronckhorst wil in het voorjaar van 2025 vluchtelingen onderwijs bieden in gebouw van het Kompaan College aan Het Hoge in Vorden. De school opent in het voorjaar haar nieuwe gebouw. Hierdoor lijkt het erop dat de woningbouwplannen voor deze locatie op de lange baan worden geschoven.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Door dit plan zou woningbouw op deze locatie voorlopig geen doorgang vinden", zegt de gemeente over de plannen voor het schoolgebouw aan Het Hoge. De gemeente wil de lessen voor vluchtelingen voor een duur van tien jaar, net zolang als de opvanglocaties in Bronckhorst in werking moeten zijn. Dit zorgt ervoor dat de (starters)woningen op deze plek op de lange baan worden geschoven. "In Vorden staan de komende tijd echter al meerdere bouwplannen op de planning", zegt de gemeente. "Zoals aan de Almenseweg, voormalige Vordering-locatie en op het terrein van voormalig drukkerij Weevers aan de Nieuwstad."

De schoollocatie aan de Nieuwstad wordt waarschijnlijk een woningbouwlocatie. De staat van het gebouw is namelijk zo slecht dat dit niet meer gebruikt kan worden voor onderwijs, wanneer en of hier gebouwd kan worden wordt nog onderzocht.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.