gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil onderwijs voor vluchtelingen in schoolgebouw in Vorden

1a27df63e7a0cd85bc586328b2d44811.jpg

Bronckhorst wil in het voorjaar van 2025 vluchtelingen onderwijs bieden in gebouw van het Kompaan College aan Het Hoge in Vorden. De school opent in het voorjaar haar nieuwe gebouw. Hierdoor lijkt het erop dat de woningbouwplannen voor deze locatie op de lange baan worden geschoven.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Door dit plan zou woningbouw op deze locatie voorlopig geen doorgang vinden", zegt de gemeente over de plannen voor het schoolgebouw aan Het Hoge. De gemeente wil de lessen voor vluchtelingen voor een duur van tien jaar, net zolang als de opvanglocaties in Bronckhorst in werking moeten zijn. Dit zorgt ervoor dat de (starters)woningen op deze plek op de lange baan worden geschoven. "In Vorden staan de komende tijd echter al meerdere bouwplannen op de planning", zegt de gemeente. "Zoals aan de Almenseweg, voormalige Vordering-locatie en op het terrein van voormalig drukkerij Weevers aan de Nieuwstad."

De schoollocatie aan de Nieuwstad wordt waarschijnlijk een woningbouwlocatie. De staat van het gebouw is namelijk zo slecht dat dit niet meer gebruikt kan worden voor onderwijs, wanneer en of hier gebouwd kan worden wordt nog onderzocht.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”