Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil dat TenneT alsnog gaat saneren bij Langerak

9e22111c9a7f633f09eea47dcba57d0d.jpg

De gemeente Bronckhorst wil dat netbeheerder TenneT alsnog de vervuilde grond tussen Langerak en Hummelo gaat saneren. De grond raakte vervuild met onder andere PFAS na bluswerkzaamheden tijdens een grote brand in een transformator van TenneT in 2019. Volgens de gemeente moet er nog één saneringsfase worden uitgevoerd, maar de netbeheerder weigert dat.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Eind december 2019 verwoestte een grote brand een transformator van TenneT nabij Hummelo volledig. Door de brand is de grond vervuild geraakt. Tijdens het incident kwam er minerale olie vrij. Ook is door bluswerkzaamheden PFAS in de bodem terecht gekomen. De brandweer gebruikte namelijk door PFAS verontreinigd water. Volgens Bronckhorst ligt de opdracht voor de laatste sanering bij TenneT. Aangezien de netbeheerder daar niet in meeging, legde de gemeente een dwangsom van 25.000 euro per week, met een maximum van een half miljoen euro op. TenneT besloot daarop naar de bezwarencommissie te stappen.

Ondanks dat de onafhankelijke commissie de gemeente het advies gaf dat de netbeheerder niet verantwoordelijk gehouden kan worden, gaat Bronckhorst daar niet in mee en houden ze de dwangsom in stand. “Wij hebben een zorgplicht voor onze inwoners”, aldus wethouder Antoon Peppelman, die laat weten dat de grond hoe dan ook schoongemaakt moet worden. “We doen dit voor alle omwonenden.”

Gang naar de rechter?
Toch is de kous hiermee nog niet af. De netbeheerder kan nog besluiten om naar de rechter te stappen en de dwangsom van Bronckhorst aan te vechten. "Als een rechter uiteindelijk TenneT in het gelijk stelt dan is dat zo”, laat Peppelman weten. “Maar wij vinden het nu nog te vroeg om het te accepteren." Of er nog tot een onderlinge oplossing gekomen kan worden?: "Wij gaan hier met TenneT niet meer over in onderhandeling."

Reactie TenneT

In een reactie liet TenneT woensdag weten de volledige beslissing op bezwaar nog niet ontvangen te hebben en dat ze kennis hebben genomen van de beslissing via de site van de gemeente. Wat de volgende stap van de netbeheerder gaat worden, kan een woordvoerder nog niet zeggen: ‘Onze bezwaren worden ongegrond verklaard. Eerst willen wij kennis nemen van het volledige advies van de commissie en de overwegingen van de gemeente. Vervolgens zullen we ons moeten beraden op vervolgstappen.’

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

helgra.jpg

Weer geen winst voor De Graafschap: bloedeloos gelijkspel

De Graafschap wacht nog steeds op de eerste drie punten van het jaar 2026. In Helmond kwamen beide ploegen niet tot scoren in een bloedeloze 0-0.

Intensiv Kursus nederlands.JPG

Bildung met burenbonus: de drijfveer waarom Bocholt graag Nederlands leert

In een leslokaal van de Volkshochschule in Bocholt klinkt op de zaterdagochtend geen Duits, maar Nederlands. Van 8.30 tot 13.30 uur wordt er geluisterd, gepraat, gelachen en vooral geoefend. Intensieve cursussen Nederlands zitten hier vol. Geen toeval, maar een teken dat de Duitser alle reden heeft het Nederlands onder de knie te krijgen.

112 Silvolde.jpg

Geen gewonden bij botsing in Silvolde

Twee auto’s zijn zaterdagmiddag zwaar beschadigd geraakt bij een botsing in Silvolde. Een bestuurder heeft bij het oversteken van de weg, een auto over het hoofd gezien.

PronkzittingJeugdSheerenberg.jpeg

Pronkzitting voor jeugd in ’s-Heerenberg: “Het begint bij de kinderen”

Met nog ongeveer twee weken tot carnaval in ’s-Heerenberg losbarst, vond er zaterdagmiddag een pronkzitting voor kinderen plaats. De jeugd verzorgt op deze zogenoemde Pronkzitting XS de optredens. Op deze manier hopen ze in ’s-Heerenberg de jongeren en kinderen te betrekken in het feest.

WhatsApp Image 2026-01-31 at 12.38.30.jpeg

Problemen rondom carnaval op ludieke manier onder de aandacht gebracht in Doetinchem

Tientallen carnavalisten verzamelden zich zaterdagochtend bij het gemeentehuis in Doetinchem. Carnavalsgroep de Billekletsers ziet dat het steeds lastiger wordt om carnaval te vieren. Dit wilden zij op een ludieke manier aankaarten bij burgemeester Mark Boumans van Doetinchem.

KalmAnPlatteDroomAfl10.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers zwoegen voor overname familiebedrijf

Jonge Achterhoekers Lars Rossel en Thimo Peters hebben beide ambitie om het familiebedrijf over te nemen en het toekomstbestendig te maken. In de eerste aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de ondernemers dit aan willen pakken.