gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst op zoek naar een nieuwe jeugdburgemeester

e31b0713c8e5238a66d3fc49ca540ca7.jpg

Bronckhorst is op zoek naar een nieuwe jeugdburgemeester die in oktober Jorik de Greef uit Hengelo moet opvolgen. Alle kinderen uit de gemeente die in groep 7 zitten kunnen zich aanmelden voor de rol.

Jasper Hazelaar |
“Dit is een mooie manier om kinderen bij de gemeente en de politiek te betrekken”, vindt de volwassen burgemeester Marianne Besselink. “We zullen bij een aantal activiteiten die de jeugdburgemeester bijwoont het komende jaar samen optrekken.” De jeugdburgemeester bestaat sinds 2018 in Bronckhorst. Het kind dat wordt gekozen heeft onder meer een rol bij de intocht van Sinterklaas, de Nationale Dodenherdenking en de eventuele uitreiking van jeugdlintjes.

Geïnteresseerden kunnen zich tot 29 september aanmelden. Een jury buigt zich vervolgens over de aanmeldingen. In deze jury zitten burgemeester Besselink, huidig jeugdburgemeester Jorik, een wethouder en een raadslid van de gemeente. De nieuwe jeugdburgemeester wordt tijdens de raadsvergadering van donderdag 12 oktober geïnstalleerd.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.