Ulft, Netherlands

Bronckhorst gaat meer Oekraïense vluchtelingen opvangen

Bronckhorst wil extra opvangplekken voor Oekraïense vluchtelingen realiseren. Als reactie op de opdracht van het Rijk breidt de gemeente de huidige locaties in Vierakker uit en wordt de locatie in Hengelo opnieuw in gebruik genomen.
Redactie REGIO8 | 3 april 2023 16:06 | Aangepast op 3 april 2023 16:06
Bij camping 't Boshuis op de Boshuisweg in Vierakker worden twee chalets bijgeplaatst, waardoor vanaf begin april twaalf extra opvangplekken beschikbaar zijn. Ook Den4Akker in Vierakker wordt uitgebreid, daar komen drie extra chalets voor in totaal veertien nieuwe opvangplekken. Op Vakantiepark Bronckhorst in Hengelo komen tien chalets waar vijftig Oekraïners terecht kunnen. Bronckhorst vangt al rond de 160 Oekraïners op, met alle nieuwe plekken wordt het aantal opgevangen vluchtelingen in de gemeente meer dan 230.

Vanuit het Rijk werd gemeenten opgedragen om extra opvangplekken te realiseren. Dit omdat de verwachting is dat het aantal vluchtelingen uit Oekraïne toeneemt door de huidige situatie in het land en dat vluchtelingen langer in Nederland blijven. Bronckhorst heeft met de eigenaren van de locaties gebruiksovereenkomsten van een jaar afgesloten: "Afhankelijk van de ontwikkelingen in Oekraïne kijken we dan of het langer in gebruik houden van locaties en opvangplekken nodig en mogelijk is."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Dit is de route van Koningsdag 2025 in Doetinchem

Nick Hermsen | Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 22 jan 2025 17:10

Lees ook

Wolf in Hengelo bleef uren bij woning liggen doordat verdover in verkeerde Hengelo stond

De wolf die in de achtertuin van een woning in Hengelo werd aangetroffen is verdoofd en weggehaald. ...

Wolf aangetroffen in achtertuin van woning in Hengelo

UPDATE | De wolf die in de achtertuin van een woning in Hengelo werd aangetroffen is verdoofd en weg...

Persoon raakt gewond bij botsing op Kruisbergseweg in Hengelo

Bij een aanrijding op de kruising op de Kruisbergseweg in Hengelo is woensdagochtend iemand gewond g...

Dennis maakt al vijftien jaar lang een kersthuis in Hengelo en denkt nog niet aan stoppen

Voor het vijftiende jaar op rij tovert Dennis van Hagen zijn woning aan de Maanstraat in Hengelo om ...

Crossfamilie Barink uit Hengelo zet kers op de taart met nationale titel

Het crossen zit in het bloed bij de Hengelose familie Barink. Broers Gijs en Tim vormen een zijspant...

Bronckhorst en Burgerberaad willen mening van inwoners Hengelo

Bronckhorst en het Burgerberaad Hengelo willen dat de inwoners van het dorp hun wensen over het cent...