Ulft, Netherlands

Brigata Tifosi trekt stekker uit beroemde sfeeracties op De Vijverberg

Foto: REGIO8
De Brigata Tifosi (BT) heeft de stekker uit de beroemde sfeeracties op De Vijverberg getrokken. De supportersgroep is klaar met de kritiek vanuit verschillende kanten op de acties. Het besluit volgt na kritiek op een grootschalige sfeeractie tijdens de verloren thuiswedstrijd tegen Cambuur.
Redactie REGIO8 | 19 december 2024 09:28 | Aangepast op 19 december 2024 09:28
De indrukwekkende sfeeractie was bedoeld om voormalig voorzitter Martin Mos, gestopt RvC-lid Sjoerd Weikamp en de oud-voorzitter van SV Superboeren, Hans Boesberg te bedanken voor hun inzet. In de twaalfde minuut ging een groot spandoek de lucht in, gevolgd door zo’n driehonderd fakkels. Dit leverde prachtige beelden op, maar in het stadion klonk ook veel kritiek op de actie. Volgens de BT waren er fluitconcerten vanuit meerdere plekken in het stadion, en werden leden zelfs uitgescholden. Mede hierdoor komt er een einde aan de sfeeracties op De Vijverberg. Ook richt de harde kern zich naast de mede-supporters nu ook vooral op de club en de KNVB.

“Na 12 jaar moeten we de pijnlijke conclusie trekken dat er op de momenten dat het er echt toe doet, weinig tot geen sprake is van eenheid en saamhorigheid”, aldus de BT in een statement op de website. “12 jaar geleden waren het mensen binnen de club die verdeeldheid wisten te creëren, nu lukt het de KNVB om met behulp van collectieve straffen voet aan de grond te krijgen op De Vijverberg.” De BT wijst ook duidelijk naar de club: “Nooit kwamen ze met een serieus statement of tegengeluid. Altijd werden de (collectieve) straffen maar geaccepteerd.”

Niet volledig ten einde
De sfeeracties verdwijnen niet volledig. “Bij uitwedstrijden gaan we echter door. In tegenstelling tot op De Vijverberg, is het ‘wij-gevoel’ en het onderlinge respect tussen plexiglas, wanden en rollen prikkeldraad nog wel aanwezig. Daar willen wij met onze acties graag aan blijven bijdragen. Tevens zullen wij blijven strijden tegen de KNVB, al is het maar om te voorkomen dat de KNVB in alle andere Nederlandse stadions hetzelfde gaat bereiken”, aldus de BT.

“We bedanken alle supporters die onze acties wel op waarde wisten te schatten, en die ons door dik en dun bleven steunen. Ook dat waren er velen. Echter zullen ook zij begrijpen dat we na vrijdag niet anders meer kunnen. Het zal een behoorlijke klus worden, maar vanaf nu zal enkel het oogstrelende voetbal en de vocale support De Vijverberg op de kaart moeten zetten.”

Meest gelezen

Vuurwerkcontroles bij grens, al veel in beslag genomen

Redactie REGIO8 | 29 dec 2025 11:37

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Redactie REGIO8 | 27 dec 2025 09:55

Lees ook

Hulpverleners bekogeld met vuurwerk tijdens oudejaarsnacht in Doetinchem

Er waren afgelopen oudejaarsdag grote zorgen over de openbare orde en veiligheid in Doetinchem. In d...

Auto volledig uitgebrand in Doetinchem door mogelijk brandstichting

Een geparkeerde auto is donderdagnacht in brand gevlogen in Doetinchem. De politie gaat uit van bran...

Vreugdevuur in Doetinchem zorgt voor tijdelijke verkeershinder

Een vreugdevuur heeft woensdagavond tijdelijk voor verkeershinder gezorgd in Doetinchem. Het vuur wa...

Persoon geslagen met stalen buis in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag is in Doetinchem een persoon geslagen met een stalen buis. Het sl...

Dubbel gevoel bij start vuurwerkverkoop in Achterhoek: 'De gezelligste dagen van het jaar'

De vuurwerkverkoop voor consumenten in Nederland is gestart. Hoewel het voor Juul Houwer, eigenaar v...

REGIO8 - Jaaroverzicht 2025 #2

In dit jaaroverzicht kijken we terug op de momenten die 2025 in de Achterhoek hebben gekenmerkt. Van...