Ulft, Nederland
Terug

Brigata Tifosi trekt stekker uit beroemde sfeeracties op De Vijverberg

1d8999d7d22d298bf5612bf081991a0e.jpg

De Brigata Tifosi (BT) heeft de stekker uit de beroemde sfeeracties op De Vijverberg getrokken. De supportersgroep is klaar met de kritiek vanuit verschillende kanten op de acties. Het besluit volgt na kritiek op een grootschalige sfeeractie tijdens de verloren thuiswedstrijd tegen Cambuur.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De indrukwekkende sfeeractie was bedoeld om voormalig voorzitter Martin Mos, gestopt RvC-lid Sjoerd Weikamp en de oud-voorzitter van SV Superboeren, Hans Boesberg te bedanken voor hun inzet. In de twaalfde minuut ging een groot spandoek de lucht in, gevolgd door zo’n driehonderd fakkels. Dit leverde prachtige beelden op, maar in het stadion klonk ook veel kritiek op de actie. Volgens de BT waren er fluitconcerten vanuit meerdere plekken in het stadion, en werden leden zelfs uitgescholden. Mede hierdoor komt er een einde aan de sfeeracties op De Vijverberg. Ook richt de harde kern zich naast de mede-supporters nu ook vooral op de club en de KNVB.

“Na 12 jaar moeten we de pijnlijke conclusie trekken dat er op de momenten dat het er echt toe doet, weinig tot geen sprake is van eenheid en saamhorigheid”, aldus de BT in een statement op de website. “12 jaar geleden waren het mensen binnen de club die verdeeldheid wisten te creëren, nu lukt het de KNVB om met behulp van collectieve straffen voet aan de grond te krijgen op De Vijverberg.” De BT wijst ook duidelijk naar de club: “Nooit kwamen ze met een serieus statement of tegengeluid. Altijd werden de (collectieve) straffen maar geaccepteerd.”

Niet volledig ten einde
De sfeeracties verdwijnen niet volledig. “Bij uitwedstrijden gaan we echter door. In tegenstelling tot op De Vijverberg, is het ‘wij-gevoel’ en het onderlinge respect tussen plexiglas, wanden en rollen prikkeldraad nog wel aanwezig. Daar willen wij met onze acties graag aan blijven bijdragen. Tevens zullen wij blijven strijden tegen de KNVB, al is het maar om te voorkomen dat de KNVB in alle andere Nederlandse stadions hetzelfde gaat bereiken”, aldus de BT.

“We bedanken alle supporters die onze acties wel op waarde wisten te schatten, en die ons door dik en dun bleven steunen. Ook dat waren er velen. Echter zullen ook zij begrijpen dat we na vrijdag niet anders meer kunnen. Het zal een behoorlijke klus worden, maar vanaf nu zal enkel het oogstrelende voetbal en de vocale support De Vijverberg op de kaart moeten zetten.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-09 at 20.36.27.jpeg

Auto belandt op dak na eenzijdig ongeval N18 Varsseveld

Een auto is maandagavond bij een eenzijdig ongeval op de N18 bij Varsseveld op het dak terechtgekomen. De afslag naar de A18 is enige tijd afgesloten geweest. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 19.34.23.jpeg

Bestuurder meegenomen voor blaastest na ongeval op N18 bij Eibergen

De N18 is maandagavond tijdelijk deels afgesloten geweest na een aanrijding ter hoogte van Eibergen. De veroorzaker van het ongeval is meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse.

Fietspad.jpg

Gemeente koopt eigen fietspad in Silvolde voor 185 euro: papierwerk duurder dan asfalt

Oude IJsselstreek heeft een stuk fietspad in Silvolde gekocht voor 185 euro. Daarmee is de gemeente eindelijk eigenaar van een fietspad dat er al jaren ligt, dagelijks wordt gebruikt en al die tijd al door de gemeente werd onderhouden. Alleen juridisch gezien was het nog niet van haar.

IMG_5570.jpeg

Jongeren vernielen kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen

Het kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen is vorige week vernield door een groep jongeren. Het beeld stelt een vrouw voor die zich in een houding bevindt alsof ze bijna een duik in de Berkel wil nemen, waar het kunstwerk bij staat. De vernieling volgde op een woordenwisseling bij de nabijgelegen golfbaan.

Zaal Bronckhorst.png

Terugblik op raadsperiode Bronckhorst: grote dossiers, geklapte coalitie en afsplitsingen

Inwoners van Bronckhorst mogen op 18 maart weer naar de stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe blikken we terug op de afgelopen raadsperiode en de onderwerpen die het politieke debat tussen 2022 en 2025 het meest hebben bepaald. Grote dossiers als windenergie, asielopvang, woningbouw en landbouw zorgden niet alleen voor inhoudelijke discussies, maar hadden ook zichtbaar invloed op de verhoudingen binnen de gemeenteraad.

Kaars overlijden.jpg

Verslagenheid bij sportclub Eefde na dodelijk ongeval

Alle wedstrijden van sportclub Eefde zijn vandaag afgelast, na het ongeluk van vrijdag op zaterdagnacht waarbij twee jongens uit Eefde om het leven kwamen, meldt Omroep Gelderland. De twee dodelijke slachtoffers waren betrokken bij de sportclub. Op Facebook schrijft de club dat alle leden vanmiddag welkom zijn in de kantine om troost bij elkaar te zoeken.