Ulft, Netherlands

Brandweer moet vierduizend kilo voer uit silo's scheppen in Doetinchem

Foto: 112Achterhoek-nieuws
De brandweer moet uit het pand van het diervoederbedrijf in Doetinchem waar woensdagochtend brand ontstond, ruim vierduizend kilo voer uit de silo’s halen. Om de brand gecontroleerd te kunnen blussen, moet al dit voer naar buiten gehaald worden.
Redactie REGIO8 | 19 maart 2025 14:02 | Aangepast op 19 maart 2025 14:02
“Op dit moment zijn de eenheden binnen bezig om het brandende voer in de silo’s eruit te halen. Dat proces gaat enige tijd duren, het gaat om vierduizend kilo voer”, aldus Sander Althoff, woordvoerder bij de brandweer. Om de brand te kunnen doven moet het voer verspreid worden en gecontroleerd geblust worden. Volgens de woordvoerder moeten de brandweerlieden al het voer handmatig met scheppen uit de silo’s halen. “Dat kan enige uren in beslag nemen.” De brand in het pand aan de Havenstraat ontstond woensdagochtend rond 9.30 uur.

De Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland liet rond 13.45 uur weten dat het sein brand meester gegeven was: 'De collega's hebben een uitgebreide inspectieronde gemaakt om te kijken of er nog verborgen hotspots (warme delen) waren die gekoeld moesten worden. Momenteel zijn er nog afrondende werkzaamheden. Oorzaak van de brand is niet bekend.' De omgeving ondervindt weinig hinder van de rook, alleen het verkeer in de stad ondervind hinder.

De Havenstraat is afgesloten en de gemeente Doetinchem laat weten dat dit nog enkele uren kan duren. Door de afsluiting ontstaat er op andere wegen in en rondom de stad vertraging.

Lees meer over:

Doetinchem|Brand|Diervoeder|

Meest gelezen

Grote brand legt schuur in de as in Velswijk

Redactie REGIO8 | 11 dec 2025 15:09

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 15 dec 2025 18:28

Lees ook

Van verlichte auto tot varende kerstman: kerstsfeer neemt toe in de Achterhoek

De feestdagen staan voor de deur, wat ervoor zorgt dat de kerstsfeer in de Achterhoek steeds meer to...

Graafschap College bundelt krachten om techniekonderwijs te behouden

Het Graafschap College in Doetinchem, ROC Nijmegen en Rijn IJssel gaan intensief samenwerken om tech...

Inzamelingsactie gestart voor familie uit Ruurlo na verwoestende brand

Nadat het huis van de familie Buunk uit Ruurlo afgelopen zondagavond in vlammen opging, is buurtvere...

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Coffeeshop Magic in Doetinchem blijft nog zeker twee maanden gesloten. Dat heeft burgemeester Mark B...

Kaars mogelijke oorzaak brand in flat Doetinchem

In een flat aan de Caenstraat in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een kaars op een kandelaa...

Woonboerderij met rieten dak in Ruurlo volledig verwoest door brand

Een woonboerderij aan de Kaaldijk in Ruurlo is zondagavond rond 20.00 uur volledig in vlammen opgega...