gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Braamt heeft na vijf jaar een thuis met De Braempt

015d98dd85ea489b5122f0bf4ce06746.jpg

De multifunctionele accommodatie 'De Braempt' in Braamt is zaterdag feestelijk geopend met honderden bezoekers. Dorpsbewoners hebben zich jaren ingezet voor de komst van de accommodatie, waar meerdere verenigingen een thuis hebben gevonden.

Charlotte van de Kant |
“Voor de leefbaarheid in het dorp waren we op zoek naar een nieuw verenigingsgebouw”, vertelt Jessica van Leeuwen namens de organisatie van De Braempt. “In Braamt waren namelijk veel veranderingen, waaronder het verdwijnen van voetbalvereniging Sint Joris, de kerk en het café gingen dicht en het dorpshuis was erg verouderd. Het nieuwe gebouw is voor dorpsgenoten, maar alle verenigingen gaan er gebruik van maken." Daarnaast zijn er enkele bedrijven die ruimtes huren. Zo’n vijf jaar geleden zijn de plannen door de initiatiefnemers gestart. “Het is een belachelijk groot pand geworden", zegt de troste Van Leeuwen. "Dat is allemaal door onszelf gedaan. In Braamt doen we het in principe allemaal samen. Dat is nu ook zo gebeurd, voor en door de gemeenschap.”

Zaterdag was de feestelijke opening van De Braempt. “Het was ontzettend druk”, geeft van Leeuwen aan. “We wisten niet zo goed wat we konden verwachten, maar er waren overdag zo’n zevenhonderd mensen en ’s avonds ruim 350 mensen.” Van Leeuwen hoopt dat veel dorpsgenoten en aangrenzende dorpen gebruik gaan en blijven maken van de multifunctionele accommodatie: “En dat verenigingen ons blijven vinden. Dat het een huis blijft voor het hele dorp.”

Foto: Durk Nauta



Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.