Ulft, Netherlands

Bouwproject ’t Spilkwatier’ in Beltrum stap dichterbij

Het college van de gemeente Berkeland heeft ingestemd met de wijziging van het bestemmingsplan voor de locatie van het voormalig restaurant Zaal Spilman, in Beltrum. Met deze wijziging kan begonnen worden met de realisatie van bouwproject ‘’t Spilkwatier’, dat bestaat uit twaalf appartementen en drie woningen.
Rens van Schip | 23 november 2022 13:50 | Aangepast op 23 november 2022 13:50
“Met ‘t Spilkwartier komt de doorstroming in Beltrum verder goed op gang”, aldus wethouder Arjen Gijssel die instemde met de wijziging van het bestemmingsplan van ‘Horeca’ naar ‘Wonen’. Door deze aanpassing kan er op de locatie van het voormalig café-restaurant Zaal Spilman, die in april 2021 na 115 jaar hun deuren sloot, worden gewerkt aan bouwproject ‘’t Spilkwatier’. “Inwoners van Beltrum die nu ‘te groot’ wonen kunnen straks doorstromen naar ’t Spilkwartier”, vertelt de wethouder. Hij hoopt hiermee dat woningen die vrijkomen worden doorgegeven, aan een nieuwe generatie. “De vrijkomende woningen kunnen weer beschikbaar komen voor startende jonge gezinnen, waar ook in Beltrum grote behoefte aan is.”

De twaalf appartementen zullen aan de zijde van de Meester Nelissenstraat gepland worden, met oppervlaktes variërend tussen de zestig en honderddertig vierkante meter. Aan de zijde van de Avesterweg worden de levensloopbestendige woningen gepland, in een blok van drie. Volgens de gemeente zorgt de variatie in verschillende woningsoorten voor mogelijkheden bij verschillende doelgroepen. Na een bestemmingsplanprocedure zal er gestart worden met de bouw.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

nieuwbouw|Berkelland|woningbouw|

Meest gelezen

Grote brand legt schuur in de as in Velswijk

Redactie REGIO8 | 11 dec 2025 15:09

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 15 dec 2025 18:28

Lees ook

Terugkeer Berkelland Rally smaakt naar meer: ‘Ook op NK-kalender'

Na zes jaar wachten konden race- en autoliefhebbers zaterdag hun geluk niet op in de Achterhoek. Voo...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Brand in schuur bij woning Beltrum zorgt voor veel rookontwikkeling

De brandweer is vrijdagochtend vroeg uitgerukt voor een brand in een schuur bij een woning aan de He...

'Vakwethouder' Emmeke Gosselink laat gemeente Bronckhorst los

Wethouder Emmeke Gosselink heeft laten weten na de volgende gemeenteraadsverkiezingen te stoppen als...

Na mislukte tiny-houses focus op Zuidwest: nieuwbouw in Harfsen van start

De woningbouw in Harfsen krijgt vaart. Het college van Lochem heeft het stedenbouwkundig plan voor H...

Gorssel ziet vernieuwd MFA-ontwerp: “Smaakvol, maar kan het wel uit?”

De sportzaal loopt tijdens de informatieavond aardig vol in ’t Trefpunt, het allround dorpshuis dat ...