gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bouwman blijft jagen op ritzege in Giro

5e920cd690cf65542a4ad8c5f183965f.jpg

Koen Bouwman is bezig aan de beste grote wielerronde in zijn carrière tot nog toe met een zestiende plaats in het algemeen klassement. Met vijf etappes te gaan is de Ulftse wielrenner de best geklasseerde Nederlander, hoewel dat geen ambitie van zijn ploeg Jumbo-Visma of hemzelf is.

Redactie REGIO8 |

"Het is niet zo dat we gaan we voor een klassement voor mij", aldus Bouwman op de laatste rustdag van de Italiaanse rittenkoers. "Het geeft wel aan dat de conditie heel goed is en dat je er in lastige bergetappes lang bijzit. Persoonlijk is het natuurlijk mooi dat ik zo hoog in het klassement sta, maar het doel blijft om een etappe te winnen." Tijdens deze Giro was Bouwman één keer dicht bij een ritzege. In de Strade Bianche-etappe werd hij op het eind voorbijgestreefd door klassementsleider en de latere ritwinnnaar Egan Bernal. "Toen was ik dichtbij, maar dat telt natuurlijk niet", blijft Bouwman nuchter. "We doen volgens mij nog goed mee en er komen nog vier hele zware klimetappes aan komen. We hebben nog kansen genoeg. De laatste dag is een tijdrit in Milaan en met Edoardo Affini hebben wij een van de grootste kanshebbers op de ritzege in de ploeg. De Giro is nog niet voorbij."

Na de wielerronde in Italië rijdt Bouwman deze zomer in ieder geval het NK op de weg en het NK tijdrijden. Hij hoopt in het vervolg van het seizoen nóg een grote ronde te kunnen rijden. "Ik zou het nog wel mooi vinden om de Vuelta a España (laatste grote meerdaagse wielerronde van het jaar, red.) te rijden", kijkt Bouwman vooruit. "We hebben zoveel jonge talenten in de ploeg voor wie het goed zou zijn om een keer een grote ronde te rijden. Daarnaast hebben we nog drie kopmannen die er ook graag zouden rijden. Het gaat lastig worden. Maar als ik nog droom van een grote wedstrijd dit seizoen, dan is het wel de Vuelta."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.