Ulft, Netherlands

Bouw grootste concerthal van de Achterhoek in de ijskast

Foto: Hans Beerten
Onder de naam 'The Castle' wilde Hans Beerten de grootste concerthal van de hele Achterhoek in Borculo neerzetten, maar dat ambitieuze plan wordt voorlopig in de ijskast gezet. Onder andere de stikstofregels gooien roet in het eten, maar de droom blijft bestaan.
Tim Rondeel | 13 maart 2024 09:56 | Aangepast op 13 maart 2024 09:56
"We zitten vlak bij het Natura 2000-gebied Stelkampsveld, dat speelt ons parten", schetst Beerten, die ook tegen een ander probleem aanloopt. "We hebben tegenwoordig ook onrust op de materialenmarkt door de geopolitieke spanningen, dus het is heel moeilijk om een calculatie te maken." Toch komt 'The Castle' er ooit als het aan de kartrekker ligt: "We zien het even een poosje aan, en als er een nieuwe regering komt hoop ik dat het bouwen makkelijker wordt, en niet alleen voor ons."

'The Castle' zou de grootste concerthal van de Achterhoek, en misschien wel Oost-Nederland, moeten worden. Met plek voor drie- tot vierduizend bezoekers moet de concerthal een plek innemen tussen AFAS Live in Amsterdam (red. zesduizend plekken) en poppodium 013 in Tilburg (red. drieduizend plekken). In de Achterhoek zijn er momenteel enkele theathers en evenementenlocaties zoals Schouwburg Amphion in Doetinchem, DRU Industriepark in Ulft en Hart van Loil.

Nieuw orkest
Enkele weken geleden liet Hans Beerten weten met een nieuw orkest te komen. Na het stoppen van de Music Show Scotland komt er nu een grotere variant in de vorm van de Highland Valley Concert Band. Begin 2025 hopen de muzikanten voor het eerst een concert te geven.

Lees ook

N825 tussen Lochem en Borculo tot december afgesloten

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf maandag 18 augustus voor een groot gede...

Tamandua na hectisch avontuur weer terug in verblijf Eibergen

Na een hectische periode door de ontsnapping van de tamandua, is het dier weer terug in haar verblij...

Dader 'laffe streek' Eibergen heeft zich gemeld

De verdachte van de gespannen draden over verschillende wegen in Eibergen heeft zich gemeld. Volgens...

‘Laffe streek’ in Eibergen, meerdere draden gespannen over wegen

In de nacht van zondag op maandag zijn op meerdere locaties in Eibergen lange draden over verschille...

NL-Alert afgegeven in Borculo: incident met gevaarlijke stof bij bedrijf

Bij een incident bij een bedrijf aan de Oude Needseweg is vrijdagavond een gevaarlijke stof vrijgeko...

Komst van kleinschalig azc in Eibergen een stap dichterbij

Gemeente Berkelland en Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hebben een overeenkomst getekend vo...