gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bökkers opent samen met straaljagers Hoofdpodium

0c1f2afd7087d86899356547a5e210e9.jpg

Vier overvliegende straaljagers vormden hét spektakelstuk tijdens het optreden van Bökkers op de Zwarte Cross. Frontman Hendrik-Jan Bökkers zat vol emotie na het optreden op het hoofdpodium van het festival.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
"Ik kon alleen maar mijn handen spreiden als vleugels toen ze overkwamen. Het was echt belachelijk mooi. Dit is echt heel tof", aldus Bökkers. Een week voor de Zwarte cross werd de rider van de band online geplaatst. Daar was op te lezen dat de heren graag straaljagers wilden. "Maar volgend jaar zetten we er gewoon weer drie kratjes bier en twee flessen water op. Dan vind ik het wel goed", zegt Bökkers.

De boerenrockband opende het hoofdpodium op de allereerste festivaldag op een donderdag. Bökkers: "Dat is ook een waanzinnige eer, dat ze dat ons toevertrouwen. We hebben wel eens de megatent geopend, maar dit is echt wat anders. En het sloeg aan, want het stond vol." Bökkers speelt al sinds 2005 op de Zwarte Cross, onder andere met Jovink en de Voederbietels. Hij heeft sindsdien dan ook geen editie gemist.

Deze editie staat hij nog twee keer op het podium. Zaterdag in de megatent om 17.00 uur met de hele band. Leadzanger Hendrik-Jan staat zondagmiddag op de theaterweide samen met Hans Keuper van Boh Foi Toch en Remko Keizer van De Heinoos.

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.