gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Boeren helpen Superboeren bij uittocht

0346b7e43ad11b5e0aba0a5d15670167.jpg

Meer dan honderd trekkers hebben de spelersbus van De Graafschap vrijdag begeleid bij het vertrek richting sportpark De Toekomst in Amsterdam. De voetbalclub uit Doetinchem promoveert bij een overwinning op Jong Ajax, reden voor de boeren om hun Achterhoekse trots te steunen na een eerdere steunbetuiging van de supporters richting de agrariërs.

Kevin ten Dolle |

"Ze hebben toen die hele grote vlag met daarop die trekker in het stadion gehad", aldus agrariër Rutger van Lier. "De boodschap op die vlag was: 'We kunnen niet zonder boeren'. Toen vroegen ze of de gewone boeren de Superboeren konden helpen. Nou, uiteraard. Het is een hele positieve sfeeractie. Er zijn nu ook veel boeren die niet meer met ons meegaan bij acties in Den Haag, maar die gaan nu wel mee."

De trekkers verzamelden rond het middaguur bij stadion De Vijverberg. Vervolgens reden ze via de snelweg A18 richting Didam, wat zorgde voor bijzondere beelden. Hoewel Van Lier geen voetballiefhebber is, waagt hij zich aan een voorspelling voor de wedstrijd tegen Jong Ajax: "Het wordt een lastige wedtrijd, maar denk dat ze hem winnen op kracht en mentaliteit. Het wordt 2-6 voor De Graafschap."

Foto: REGIO8

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.