Ulft, Nederland
Terug

Blijdschap in Barchem, zonnepark voorlopig van de baan

f77034482f23e625114f3f81b7f52c35.jpg

Er komt voorlopig geen zonnepark in Barchem. Dat is de uitkomst van de raadsvergadering van de gemeente Lochem van maandagavond. De beslissing zorgt voor veel vreugde en opluchting in het dorp.

Viggo Zweverink | Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Wij zijn natuurlijk blij en gelukkig", aldus Hans Siemes, voorzitter van actiegroep Hobama (Houd landelijk Barchem Mooi en Aantrekkelijk). De vereniging strijdt al bijna vijf jaar tegen de komst van het zestien hectare groot zonnepark Bekenschot. De voorzitter verwacht niet dat de strijd nu ophoudt: "Ik vrees dat de aanvrager of grondeigenaar nog door gaat procederen." Volgens Siemes is wel duidelijk geworden dat er niet genoeg draagvlak is in de gemeente: "Je merkt gewoon dat alle partijen niet voor de plannen zijn op deze locatie. Je voorkomt nu dat omwonenden opgezadeld worden met een industrieel bouwwerk."

De grote vraag die maandagavond beantwoord moest worden was of er sprake is van een geheel nieuw plan, of dat de aanvraag nog valt onder het oude beleid. Het merendeel van de raad ziet het als een nieuw plan en dat betekent dat de vergunning moet worden afgewezen. "Het zonnepark komt echt op een totaal andere plek met andere kadastrale percelen dan aanvankelijk de bedoeling was", aldus Anja Rouwenhorst, fractievoorzitter van Gemeentebelangen Lochem. "Dat maakt voor ons dat wij tegen gaan stemmen en ook de participatie is niet verbeterd sinds 2020."

De komst van een zonnepark lijkt voorlopig van tafel te zijn. Of er door de indiener van het plan, TPSolar, daadwerkelijk doorgeprocedeerd gaat worden en in welke vorm is nog niet duidelijk.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

semvijverberg0.jpg

Advocaten moeder baby Sem willen nieuw onderzoek in hoger beroep

De advocaten van de moeder van baby Sem Vijverberg willen in hoger beroep nieuw forensisch en medisch onderzoek laten doen naar de dood van het pasgeboren jongetje, schrijft Omroep Gelderland. Dat bleek woensdag tijdens de eerste zitting bij het gerechtshof in Arnhem.

VanKeukentafelNaarKieslijst1.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Sjaak sr., Geerdy en Sjaak jr. Böhmer in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft het succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze serie trappen we af met een bijzondere samenstelling: vader Sjaak sr. én moeder Geerdy staan samen met zoon Sjaak Böhmer jr. op de kieslijst voor Lokaal Belang Montferland.

Schermafbeelding 2026-02-26 100344.png

Motorrijdster komt ten val bij aanrijding in Zelhem

Een motorrijdster is op de kruising van de Stikkenweg met de Doetinchemseweg in Zelhem woensdagavond ten val gekomen na een aanrijding met een personenauto. De bestuurder van de auto zag bij het afslaan de motorrijdster over het hoofd.

StationVoorst0.jpg

Renovatie station Vorden op stoom: eerste activiteiten mogelijk in oktober

Na bijna twee jaar lijkt de renovatie van station Vorden eindelijk op te schieten. Als het aan Peter Meulenbroek van stichting VORST ligt, krijgt de benedenverdieping van het verpauperde gebouw snel een nieuwe invulling, met onder andere een koffietent en een expositieruimte.

montferland.jpg

Montferland haalt achterstand plaatsen statushouders in

De gemeente Montferland heeft de achterstand bij het huisvesten van statushouders ingehaald. Dat blijkt uit een raadsbrief van het college. Aan het begin van 2025 had de gemeente nog een achterstand van 42 personen. Aan het einde van het jaar is dat omgebogen naar een positief saldo van drie.

FlyerExplosie2.jpg

Doetinchemse coffeeshop Magic looft vijfduizend euro uit voor gouden tip explosies

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft een beloning van vijfduizend euro uitgeloofd voor de gouden tip, die leidt tot de aanhouding en veroordeling van de daders van de explosies bij de coffeeshop. Mensen die meer weten over de explosies kunnen contact opnemen met de politie, dit kan ook anoniem.