Ulft, Nederland
Terug

Blijdschap in Barchem, zonnepark voorlopig van de baan

f77034482f23e625114f3f81b7f52c35.jpg

Er komt voorlopig geen zonnepark in Barchem. Dat is de uitkomst van de raadsvergadering van de gemeente Lochem van maandagavond. De beslissing zorgt voor veel vreugde en opluchting in het dorp.

Viggo Zweverink | Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Wij zijn natuurlijk blij en gelukkig", aldus Hans Siemes, voorzitter van actiegroep Hobama (Houd landelijk Barchem Mooi en Aantrekkelijk). De vereniging strijdt al bijna vijf jaar tegen de komst van het zestien hectare groot zonnepark Bekenschot. De voorzitter verwacht niet dat de strijd nu ophoudt: "Ik vrees dat de aanvrager of grondeigenaar nog door gaat procederen." Volgens Siemes is wel duidelijk geworden dat er niet genoeg draagvlak is in de gemeente: "Je merkt gewoon dat alle partijen niet voor de plannen zijn op deze locatie. Je voorkomt nu dat omwonenden opgezadeld worden met een industrieel bouwwerk."

De grote vraag die maandagavond beantwoord moest worden was of er sprake is van een geheel nieuw plan, of dat de aanvraag nog valt onder het oude beleid. Het merendeel van de raad ziet het als een nieuw plan en dat betekent dat de vergunning moet worden afgewezen. "Het zonnepark komt echt op een totaal andere plek met andere kadastrale percelen dan aanvankelijk de bedoeling was", aldus Anja Rouwenhorst, fractievoorzitter van Gemeentebelangen Lochem. "Dat maakt voor ons dat wij tegen gaan stemmen en ook de participatie is niet verbeterd sinds 2020."

De komst van een zonnepark lijkt voorlopig van tafel te zijn. Of er door de indiener van het plan, TPSolar, daadwerkelijk doorgeprocedeerd gaat worden en in welke vorm is nog niet duidelijk.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.