gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bioloog Van der Loo krijgt lintje voor zorgen om flora en fauna: 'De burgemeester is ontzettend lang'

1347eebad23ca8a462cacc6d82fb6717

Biologe Henriette van der Loo uit Doetinchem is 4 februari benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze kreeg de onderscheiding voor inzet als vrijwilliger bij verschillende natuurorganisaties en haar zorgen voor dieren in Doetinchem en omgeving. Ze schrok zich een hoedje toen burgemeester Boumans ineens voor haar neus stond.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Ik had een lezing van een schrijfster en toen was het pauze en kwam ineens de burgemeester binnen lopen”, vertelt Van der Loo. “De burgemeester is ontzettend lang, ik denk wel bijna twee meter en ik ben nog niet eens 1,50 meter, dus dat was wel bijzonder gezicht. Het was wel een grote eer.” Van de uitreiking wist de biologe uiteraard niks. Haar familie was wel op de hoogte gesteld en waren samen met haar naar Didam afgereisd om het lintje in ontvangst te nemen.

Van der Loo is sinds 1984 al actief als vrijwilliger. Zo was ze 25 jaar lang coördinator van de Zoogdierenwerkgroep. Vooral vanwege haar 80-jarige leeftijd kan en de aanwas van een nieuwe en jonge generatie heeft zij die taak nu langs haar gelegd. Ook is ze in de maand februari altijd erg druk met het helpen van padden die uit hun winterslaap komen en naar een plas trekken om eieren te leggen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-27 at 17.12.47

De Graafschap trekt eerste thuiszege over de streep

De Graafschap heeft na acht wedstrijden eindelijk zijn eerste thuiszege geboekt. Op de eigen Vijverberg trokken de Superboeren een benauwde zege over streep: 1-0 tegen FC Den Bosch.

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.