gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Biografie 'Sprekken' geeft blik achter het Normaal-imago van Bennie Jolink

f2c1fb04bb26b3d48d50f791c15ec528

Een bomvolle Eventkerk in Loil was donderdagavond het toneel van de presentatie van de biografie 'Sprekken' over Bennie Jolink, met verhalen, muziek en anekdotes. In het boek, dat schrijver Gerard Menting samen met Jolink schreef, hopen liefhebbers bijzondere inzichten te vinden in het leven van de frontman van Normaal.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Grotendeels zal het allemaal wel bekend zijn, maar je hoopt toch nog een paar kleine dingen en leuke anekdotes te lezen”, vertelt een bezoeker. Een andere trouwe fan vult aan: “Ik verwacht eigenlijk wel een beetje wilde verhalen met groupies en vrouwelijke fans die op hem afvliegen. Ik ben benieuwd.”

Menting hoopt dat lezers een andere kant van Bennie ontdekken. “De lezer krijgt een indringend inkijkje in de persoon Bennie Jolink. Dat imago waarmee hij naar buiten toe bekendstaat, dat ís Bennie niet. In dit boek zie je wie hij werkelijk is.”

Ondanks dat Menting Jolink al lange tijd kent, kwamen er tijdens het schrijfproces verhalen naar boven die zelfs voor hem nieuw waren. “Wat voor mij volledig onbekend was, is dat het meisje met wie hij dacht ooit te gaan trouwen, voor zijn ogen is verongelukt. Dat is hem zijn hele leven bijgebleven. Dat verhaal heeft hem echt getekend.”

Tijdens de presentatie vlogen de boeken al over de toonbank. Menting is positief verrast door de reacties en denkt daarmee zijn doel te hebben bereikt: “Mijn belangrijkste streven was om Bennie zijn taalgebruik en manier van verhalen vertellen op papier te zetten. Van een aantal mensen heb ik gehoord dat dat gelukt is, dus daar ben ik blij mee.”

Lees ook

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”