gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijzonder herdenkingsconcert in Silvolde

034d39c550b3e43e51bb50c9b43a8ee5
Redactie REGIO8 |
“Miranda Beernink is onze hoboïste en zij zit bij ons samen in de club om concerten te bedenken en zij kwam met het idee om een herdenkingsconcert in het thema van de Tweede Wereldoorlog te brengen”, vertelt Camiel Steverink van de harmonie over hoe het idee op tafel kwam. Toen het idee op tafel lag, moest er nog uitvoering aangegeven worden. “We zijn begonnen met mensen te benaderen”, vult slagwerker Ruben Berendsen Steverink aan. “Die mensen hebben we geïnterviewd en hun verhalen zijn nu de verhaallijn voor het concert.” De verhalen van de inwoners, die destijds allemaal nog kind waren, vormen samen met foto’s en video’s de basis voor het concert. De muziek ondersteunt de verhalen. Steverink: “De concertnummers maken dat de belevenis compleet is.”

De avond begint in het Silvolde van voor de oorlog. “Langzamerhand wordt er vertelt dat de Duitsers en zijn binnengekomen en er echt wel oorlog is.” Daarna volgt het hele verhaal tot de bevrijding aan toe. Voor Berendsen was het verhaal bijzonder om te maken. “Je beeld bij oorlog is er wordt geschoten, het is erg en als je de mensen hoort vertellen, de kinderen van toen, die hebben dat eigenlijk niet zo mee gemaakt. Die eerste vier jaar was het eigenlijk wel vrij rustig in Silvolde. De Duitsers waren er, veel onderduikers zijn er geweest, maar de spannende verhalen waarvan je van te voren denkt ‘die gaan komen’, die zijn pas in het laatste jaar gebeurt. En die zullen we ook echt wel gaan vertellen.” Het concert wordt 6 mei gegeven in Ons Pakhuus in Silvolde en begint om 19.45 uur.
Foto: REGIO8

Lees ook

Teun Gijselhart (2)

Oud-Superboer Gijsselhart na ruim twee maanden verhuurd door Deportivo

Teun Gijsselhart vervolgt zijn seizoen in de Verenigde Arabische Emiraten. De oud-Superboer wordt door het Spaanse Deportivo La Coruña al na 2,5 maand verhuurd aan Al Ain, waar de middenvelder hoopt op meer speelminuten.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.

BoerenprotestArnhem0

Honderden boeren bij provinciehuis Arnhem: ‘We hopen statenleden te beïnvloeden’

Nadat verschillende Achterhoekse gemeenten een bezoekje van de boeren konden verwachten, trokken honderden boeren met tientallen trekkers en één koe woensdag naar het provinciehuis in Arnhem. Dit keer ging het niet per se over de brief van Van Essen, maar vooral over provinciale plannen die de boer raken.

Esmée Veldhuis

Een monotone maar duidelijke vingerwijzing aan het adres van Samen voor Berkelland

ANALYSE / Hoho! Het zijn niet zijn woorden. Zo verdedigt André Stoltenberg zich, met beide handen in de lucht, op de kritiek aan zijn adres. “Maar ik vertrouw Esmée volledig.” Die reactie legt de spagaat van het raadslid van Samen voor Berkelland (SvB) pijnlijk bloot.

HilltopHowlers0

Hendrik Jan Lovink stopt opnieuw met band: Na 12 jaar einde Hilltop Howlers

Na twaalf jaar komt er een einde aan de Achterhoekse band Hilltop Howlers. Nadat eerder Jovink & de Voederbietels, de band waarin Hendrik Jan Lovink jarenlang actief was, er mee stopte, valt nu ook het doek voor de band die Lovink later oprichtte.

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.