gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijna honderd reekalfjes gered in Winterswijk

a19487eee97edd7f60c3cd450903f07c.jpg

De Wildbeheereenheid Winterswijk heeft in de afgelopen twee jaar bijna honderd reekalfjes gered van de scharen van hakselaars. Door de inzet van een drone met warmtesensor zijn de diertjes in het hoge gras opgespoord.

Redactie REGIO8 |
"Als je een veld echt zou willen afzoeken, dan kun je ongeveer tien hectare in een uur doen", vertelde Gerrit Nijweide van Wildbeheer Winterswijk vorig jaar aan REGIO8. "Maar het is meestal zo dat de reetjes niet midden in een grasland liggen, dus we zoeken altijd de hotspots op waar de kalfjes zijn." Op die manier zijn al tientallen reetjes gered van de hakselaar van boeren. De eenheid verwacht 13 juni het honderdste reekalfje te vinden met de drone.

Voor agrariërs heeft het afzoeken met een drone door de Wildbeheereenheid vooral een tijdsvoordeel. "Ik hoef zelf niet meer te zoeken", vertelde Bert Geessink destijds. "Dat is gewoon makkelijk. Anders ging ik ’s avonds van tevoren een paar uurtjes zoeken met een andere vrijwilliger." Als boeren per ongeluk een reekalfje doodmaaien, heeft dat ook nadelen voor hun eigen vee. "Een dood kalf tussen het gras zou kunnen zorgen voor botulisme", aldus de agrariër. "Als de koeien dood materiaal eten kunnen ze doodgaan, dus zo simpel is het."

Foto: REGIO8

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.