gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bereidheid Zone.college door harde lijn wethouder verder weg dan ooit

3dec65dc1be0ade0cad9f4e8acfcf6fc.jpg

ACHTERGROND / Het Zone.college in Borculo ervaart de opstelling van het college van B en W van Berkelland, inzake de uitbreiding van ’t Timpke met eventueel een vijfde zaaldeel, als ‘onprettig en onbeleefd’. De leerlingen van het Zone.college kunnen voor de gymles niet langer terecht in de sporthal in Borculo.

Domien Esselink |  | Aangepast op
De bestuurders Marianne Besselink en Berend Pastoor van de school voor agrarisch onderwijs voelen zich gegriefd door de ‘aanval’ van wethouder Hans van der Noordt tijdens de politieke avond in december en laten dat desgewenst in een brief aan de raadsleden weten. De bestuurders maken melding van ‘een aantal misvattingen, verwoord door het college’.

De schoolleiding voelt zich na twintig jaar gebruik te hebben gemaakt van ’t Timpke ‘eruit gegooid’ en vindt dat ongepast. ‘Dat schept voor ons een precedent ongeacht een wettelijke zorgplicht. Dit gaat over behoorlijk bestuur’, schrijven Besselink en Pastoor in de brief.

Géén zorgplicht
Wethouder Van der Noordt verklaarde dat de gemeente géén zorgplicht heeft voor het Zone.college, in tegenstelling tot het Staring College. De leerlingen van die laatste school kunnen daarom wél in de sporthal terecht. Wil Zone.college ook sporten in ’t Timpke, dan moet de school de portemonnee trekken en 2 miljoen euro aftikken, daar komt het betoog van de wethouder in de ogen van de schoolleiding op neer.

Het aanbod van het Zone.college behelst een huurbedrag 57.000 euro (ter dekking van exploitatie, in 2023) en een jaarlijks vast bedrag gedurende 10 jaar (€50.000 per jaar, ter dekking van investeringen).

Van der Noordt vond dat aanbod in december niet genoeg: “Zone.college, ik daag u uit, boek de €110.000 twintig jaar in de boeken en u kunt met mij meebouwen met het vijfde zaaldeel en dan bent u eigenaar van een sporthal, eigenlijk zoals het ook hoort, en u kunt zelf ’s avonds de zaal gewoon verhuren. Maar ú betaalt deze twee miljoen en daar wil ik het bij laten.”

'Meest geraakt'
De bestuurders verklaren in de brief aan de raadsleden dat de school ‘geen 2 miljoen kan en wil betalen’. Maar ze zijn vooral niet te spreken over het feit dat de wethouder de aankoop van een woonhuis, schuur en grond bij de school ventileerde richting de raad: 'Ongepast'.

‘Het meest geraakt voelden onze organisatie en onze medewerkers zich door de opmerking in het betoog van de wethouder waarin hij de aankoop door Zone.college van een vrijkomend ‘boerderijtje’ bij onze school op de hak neemt. Zoals hiervoor aangegeven heeft deze aankoop een nadrukkelijk onderwijskundig doel, onder andere voor het uitbreiden van onze leergangen’, zo schrijven Besselink en Pastoor.

Spierballen
De bestuurders willen eerst deze gang van zaken bespreken voordat ze met het college aan de onderhandelingstafel plaatsnemen. Wethouder Van der Noordt zal daartoe genegen zijn. Maar waarom toonde hij vooral de spreekwoordelijke spierballen in december? Wellicht om te laten dat bij de gemeente de financiële speelruimte gering is, zeker met het zogenaamde ravijnjaar in aantocht. Berkelland moet miljoenen bezuinigen.

Het lijkt erop dat hij de school al te veel illussies wilde ontnemen en gelijk piketpaaltjes wilde slaan. Mogelijk maakte hij er ook een spel van door Zone.college uit te dagen 2 miljoen te investeren, hoewel er mogelijk nog wel rek zit in de onderhandelingen, hoe ver weg die nu ook lijken te zijn.

De toon is in ieder geval gezet en de verbolgen schoolleiding zet nu vooralsnog in op gymlessen in Beltrum, waar bij sporthal De Sonders noodlokalen worden geplaatst. Daar krijgen de leerlingen dan ook de overige lessen die dag. Een enorme operatie voor de school, maar om de leerlingen vanuit Borculo voor een gymles ruim 7 kilometer naar Beltrum te laten fietsen is geen optie.

Tóch zal er weer gepraat worden over de uitbreiding van ’t Timpke. De gemeente wil een vierde zaaldeel realiseren in de sporthal, maar geen vijfde. De school wil investeren in een extra zaaldeel, maar geen 2 miljoen. De schoolleiding zal in het belang van de leerlingen de wethouder best tegemoet willen komen, maar die bereidheid is door de harde lijn van de wethouder verder weg dan ooit.

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.