gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Benschop schiet De Graafschap naar Sparta

759c2fa32cf26dbab8735401786a72af.jpg

De Graafschap heeft zich woensdagavond geplaatst voor de finale van de play-offs om lijfsbehoud in de eredivisie. Door twee doelpunten van Charlison Benschop werd Cambuur Leeuwarden in Doetinchem verslagen.

Redactie REGIO8 |

De Graafschap had het initiatief en kreeg in de openingsfase al enkele flinke kansen. Net als in Leeuwarden hield doelman Xavier Mous de bezoekers op de been. Nabil Bahoui schoot verrassend op de vuisten en Youssef El Jebli zocht de lange hoek, maar zag de keeper keren. Cambuur liet zich daarna iets meer zien, Nigel Robertha peerde hard en hoog over. Halverwege de eerste helft namen de Superboeren de leiding: Charlison Benschop kopte raak na een voorzet van El Jebli. Robertha knikte aan de andere kant op de paal, vlak voordat Benschop uit een strafschop 2-0 maakte.

Na rust liet De Graafschap de bezoekers het initiatief nemen. Cambuur probeerde druk te zetten, maar was pas na het invallen van topscorer Kevin van Kippersluis kansrijk. De aanvaller schoot een enorme kans net naast het doel van Nigel Bertrams. De Graafschap kwam daarna geen moment meer in de problemen. Aan de andere kant had Bahoui nog de derde Doetinchemse treffer kunnen maken. Na een diepe bal van Fabian Serrarens ging de Zweedse aanvaller vrijuit, maar zijn schot veranderde van richting.

Door deze overwinning neemt De Graafschap het zaterdag in Rotterdam op tegen Sparta. De Kasteelclub komt volgende week dinsdag dan naar De Vijverberg. De winnaar van het tweeluik speelt volgend seizoen in de eredivisie.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden