gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Baukje Dijkstra wordt burgemeester van Winterswijk: 'Mijn dochter is al begonnen met Duits leren'

Baukje Dijkstra
Foto: Gemeente Winterswijk

De 62-jarige Baukje Dijkstra wordt voorgedragen als de nieuwe burgemeester van Winterswijk. Na een internationale loopbaan, onder meer als diplomaat in Pakistan, Zuid-Afrika en Egypte, is zij momenteel werkzaam bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Dijkstra heeft nog geen ervaring als burgemeester. Naar verwachting zal ze medio april worden geïnstalleerd. "Ik moet nog een beetje landen", laat Dijkstra donderdagavond via een Teams-verbinding in de raadszaal van Winterswijk weten. Met een haperende verbinding blijft het ook bij deze korte woorden. In een persbericht van de gemeente Winterswijk laat Dijkstra weten er echt zin in te hebben. "Ik hoop hier een burgemeester te zijn die zichtbaar is, die luistert en die er is voor mensen in goede tijden én wanneer het spannend wordt. We hebben er als familie ook echt zin in. Mijn dochter is zelfs al begonnen met Duits leren." Dijkstra is geboren en getogen in Friesland in een dorpje op het platteland. Ze is op dit moment werkzaam voor het ministerie van Buitenlandse Zaken als voorzitter transitie voor de regio Midden-Oosten en Noord-Afrika. 'Benaderbare en betrokken burgemeester' "We hebben niet zomaar een burgemeester gevonden", geeft Loes ten Dolle (D66) als voorzitter van de vertrouwenscommissie aan. "Een dirigent voor Winterswijk waar wij naar op zoek waren." Winterswijk was volgens Ten Dolle op zoek naar een benaderbare en betrokken burgemeester. “Vanaf het eerste gesprek was er een duidelijke klik. Baukje is nuchter, warm en oprecht geïnteresseerd in mensen. Zij begrijpt wat naoberschap betekent en voelt feilloos aan wat haar omgeving nodig heeft." Voorgangers Het afgelopen half jaar was Annemiek Jetten waarnemend burgemeester in Winterswijk. Eerder was zij burgemeester in de gemeenten Sluis en Vlaardingen en waarnemend burgemeester in de gemeente Papendrecht. “Het college feliciteert Baukje Dijkstra van harte met de voordracht en kijkt uit naar een prettige en constructieve samenwerking”, aldus Jetten. Jetten volgde Joris Bengevoord op die na 8 jaar afscheid nam van Winterswijk. Bengevoord is op dit moment dijkgraaf bij het waterschap Brabantse Delta.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op

Lees ook

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

Huntenpop20260

Ulft staat twee dagen in het teken van 35e editie Huntenpop

Duizenden muziekliefhebbers kwamen dit weekend naar Ulft voor Huntenpop 2026. Op het festivalterrein genoten bezoekers van verschillende artiesten en bands.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.