gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Batavierenrace dit jaar niet door Achterhoek

98344fdb9c648e7a3afd7e8e24586181.jpg

De Batavierenrace, de grootste estafetteloop ter wereld die normaliter in Ulft een start kent, gaat ondanks de coronacrisis toch door. De organisatie heeft een online manier gevonden om hardlopers alsnog te laten strijden voor de winst, waardoor de race dit jaar niet door Oude IJsselstreek trekt.

Redactie REGIO8 |
(De grootste estafetterace ter wereld leidt duizenden studenten vanuit Nijmegen via de Achterhoek naar Enschede)

"De sfeer zal niet honderd procent hetzelfde zijn", licht Marko Groffen, woordvoerder van de race, zijn verwachting toe aan Omroep Gelderland. "Maar ik denk dat het in deze nare tijd toch echt wel iets leuks is om naar uit te kijken." In de normale variant loopt een groot deel van de route door de Achterhoek. De lopers komen de regio binnen via ’s-Heerenberg, vervolgens rennen ze via Ulft, Varsseveld en de buitengebieden van Bronckhorst en Berkelland naar Twente, waar ze zullen finishen in Enschede.

Dit jaar moeten teams van maximaal vijftien hardlopers in de buurt van hun huis 125 kilometer afleggen. De tocht leggen ze vast met een mobiele hardloop-app als Strava, zodat een jury precies kan zien hoe de deelnemers presteren. "Op basis van de gemiddelde snelheid bepalen wij uiteindelijk een winnaar", legt Groffen uit. Op 1 en 2 mei kunnen sporters hun hardloopschoenen aantrekken om digitaal mee te lopen met de Batavierenrace.

Optimaal FM
De race wordt jaarlijks verslagen door BataRadio en waar mogelijk uitgezonden op lokale radiostations langs de route. Optimaal FM zendt al enkele jaren in de Achterhoek BataRadio uit en heeft reeds toegezegd daar volgend jaar bij een nieuwe editie wederom positief tegenover te staan.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.