gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Avond van de Goede Moed in Silvolde wil mensen hoop geven

a09c24ec836b8025448642c521af264c

Wat doe je tegen verharding en polarisatie in de samenleving? Dat is een vraag waar veel mensen mee worstelen. Om hierover met elkaar in gesprek te gaan organiseerden Gerard Mientjes en Kor Datema de avond van de Goede Moed. En met succes, de zaal van Ons Pakhuus in Silvolde was bijna te klein voor de ruim 130 geïnteresseerden.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Ik had gehoopt dat er zoveel mensen waren, maar het misschien niet verwacht. Er moesten zelfs extra stoelen in de zaal worden gezet. Dat geeft écht aan hoe ontzettend nodig deze avond is”, zegt Datema. Otwin van Dijk leidde de avond als voorzitter in goede banen. Hij was in positieve zin verbaasd over de opkomst: “Tijdens het eten had ik het er met mijn vrouw nog over. Ik vond een mannetje of dertig á veertig al een mooie opkomst. Dit had ik niet verwacht, maar het laat wel zien hoeveel mensen een ander geluid willen laten horen. Dat maakte het echt een hele warme avond.”

In meerdere tafelgesprekken hadden verschillende gasten het over verschillende maatschappelijke thema’s, van discriminatie op basis van afkomst of geaardheid tot acceptatie en polarisatie. De aanwezigen waren het grotendeels met elkaar eens, veel mensen knikten dan ook hevig. Van Dijk ontkent dan ook niet dat het vooral preken voor eigen parochie is. “Maar het mooie van preken voor een parochie is wel dat je er mensen echt mee op kunt laden. Net als in de kerk of met andere preken. We geven ze zo echt weer goede moed.”

‘Met lood in de schoenen’
Bij aanvang van de bijeenkomst was aan de gezichten van veel bezoekers te zien dat ze behoefte hadden aan hernieuwde hoop. “Je wordt er soms zelf ook wel een beetje moedeloos van als je naar de situatie in de wereld en in Nederland kijkt. Vanavond is weer duidelijk geworden dat er een hoop mensen in de gemeente zijn die er net zo over denken”, zegt Datema. Van Dijk: “Mensen stapten hier soms met lood in de schoenen binnen, nu weten ze dat er meer mensen zoals wij zijn. Nu is het zaak om de verhalen door te vertellen. Een wereld zonder uitsluiting en polarisatie; dat is echt beter voor iedereen.”

Goede afdronk
De organisatie heeft in ieder geval een goede afdronk van de avond. “Het is helemaal niet erg dat je het met elkaar oneens bent, als er maar een bodem van respect is waar je elkaar mee bevraagd. We hebben hier een mooi eendrachtig beeld laten zien vanavond, zo kan het ook”, zegt Datema. “Ik heb gezien dat de meeste mensen gewoon hele fatsoenlijke mensen zijn die een mooie samenleving willen voor iedereen. Daar moeten we wel echt aan werken met elkaar, vanavond was daar een mooi begin van”, besluit Van Dijk.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.