gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Authentieke piratenband De Paloma's denkt na tien jaar nog niet aan stoppen

e052e91859e3bbdc77cf7949eb0cba1f

Inmiddels zonder Hendrik Jan Lovink, maar in een uiterst succesvolle formatie, bestaat de Achterhoekse band De Paloma's tien jaar. Een decennium lang brengen ze binnen en buiten de regio ouderwetse piratenmuziek ten gehore, van de Megatent op de Zwarte Cross tot aan het dorpscafé.

Remco Geurts |  | Aangepast op
Aan stoppen denken de bandleden nog lang niet. "Deze tien jaar zijn eigenlijk voorbij gevlogen", blikt Gwendo Jansen terug. "In een knip was het voorbij, dus ik denk dat die aankomende tien jaar ook wel goed komt." Met honderdduizenden streams op hun nummers en een volgeboekte agenda is de populariteit van de band de laatste jaren door het dak gegaan. "Het is wel echt in een stijgende lijn gegaan vanaf het moment dat we begonnen zijn", schetst accordeonist Jansen. "We kregen steeds meer optredens binnen. We hebben als band nooit ergens achteraan hoeven gaan voor een optreden, want het kwam eigenlijk vanzelf binnen en het werd steeds bekender en populairder.

Wat de meeste mensen misschien niet weten is dat Hendrik Jan Lovink, bekend van Jovink en de Voederbietels, een van de oprichters en eerste bandleden was. "Het feit dat ik weg ben gegaan heeft geresulteerd in een enorme groei van de Paloma's, dus dat was een goede beslissing denk ik", aldus Lovink lachend. "Ik werd gevraagd door een kameraad die was opgepakt met zijn geheime zender en die hadden 6.000 euro boete gekregen en daar werd een benefietoptreden voor georganiseerd, toen kwam het idee om voor de gelegenheid een bandje samen te stellen om die authentieke piratenliedjes te gaan doen."

Succesformule
Wat is het recept achter het succes van de Paloma's? "Met elkaar in de tent staan, biertje erbij en gezellige muziek", denkt Jansen. "En het is de muziek die je normaal op de geheime zender hoort, die hoor je nou live in een tent en dat heeft ook wel iets natuurlijk", vult toetsenist René de Rooij hem aan. Volgens Lovink is het ook vrij duidelijk: “Het hoeft allemaal niet zo ingewikkeld en hoeft niet met een hoop bombarie, iedereen drinkt een lekker biertje, het heeft een soort gemoedelijkheid. Als je er bent kan het niet anders dat je een glimlach krijgt."

Reperteren?
Hoewel de Paloma's met gemak een hele feesttent aan het hossen krijgen, is dat niet het resultaat van het vele repeteren. "Bijna nooit, dit is pas de tweede keer dit jaar", geven de bandleden lachend toe. "Gelukkig horen de mensen dat niet", stelt gitarist Richard Hunting.

De tienjarige verjaardag is gevierd met een groot feest in Vragender. Zit er voorlopig nog iets in het vat? "We hebben wel plannen om een nieuw singeltje op te nemen, er komt wel wat aan", verklapt Jansen.

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.