gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Annemiek Jetten tijdelijk aan het roer als burgemeester van Winterswijk

296d4b78b1c3995927612c6abf0e6ffd

Annemiek Jetten (61) is maandag door commissaris van de Koning Daniël Wigboldus officieel beëdigd als waarnemend burgemeester van Winterswijk. Jetten volgt Joris Bengevoord op, die per 31 augustus vertrekt om te beginnen als dijkgraaf van waterschap Brabantse Delta.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Het nieuws werd vanavond bekend gemaakt door de gemeente Winterswijk.

Jetten is geen onbekende in het burgemeesterschap. Ze vervulde deze rol eerder in Sluis en Vlaardingen, en stond tijdelijk aan het hoofd in Papendrecht. “In goed overleg met de vertrouwenscommissie is besloten Annemiek Jetten per 2 september 2025 aan te stellen als waarnemend burgemeester,” aldus de commissaris. Volgens Wigboldus krijgt Winterswijk met Jetten “een betrokken, bevlogen en toegankelijk boegbeeld”. Haar rol is tijdelijk: ze blijft aan tot de komst van een kroonbenoemde burgemeester, die in het voorjaar van 2026 wordt geïnstalleerd.

Ondertussen is de zoektocht naar een nieuwe burgemeester in volle gang. De gemeenteraad stelt medio september een vacature open, met hulp van inwoners die mogen meedenken over het profiel. Volgens vertrouwenscommissievoorzitter Loes ten Dolle wordt gezocht naar iemand die past bij Winterswijk: betrokken, benaderbaar en met oog voor wat er leeft in de samenleving. In januari 2026 hoopt de raad een voordracht te doen.

Lees ook

OrionStars0

Orion Stars jaagt met vernieuwde selectie op negende prijs op rij

De volleyballers van Orion Stars zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Onder leiding van Dirk Sparidans, die voor het zesde seizoen op rij aan het roer staat, beginnen de Doetinchemmers met negen nieuwe spelers aan de competitie, onder wie libero Jeffrey Klok. Ondanks de vele nieuwe gezichten is het vertrouwen binnen de ploeg groot.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 12.34.23

Wielrenner raakt gewond na botsing met auto in Zelhem

Een wielrenner is vrijdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Zelhem. Het incident gebeurde doordat een automobilist de fietser over het hoofd zag.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt fris weekend met zon en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf de Sint-Mauritiuskerk in Silvolde voorspelt de weerboer een frisser weekend waarin zon en bewolking elkaar afwisselen.

WhatsApp Image 2026-10-16 at 11.35.24

Auto brandt uit naast weg in Breedenbroek

Een auto is vrijdagochtend in brand gevlogen in Breedenbroek. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

tabakswaren

Sigaretten en shag halen in Duitsland wordt flink duurder

Duitsland gaat de accijnzen op sigaretten en shag verhogen. Daardoor wordt tabak kopen aan de andere kant van de grens flink duurder. Gisteren stemde een meerderheid van de Bondsdag in met jaarlijkse verhogingen gedurende vier jaar. De eerste verhoging moet op 1 januari 2027 ingaan.

PFAS60

Kostenraming PFAS-sanering in Doetinchem gestegen naar 14,7 miljoen euro

De kostenraming voor de PFAS-sanering op het voormalige terrein van Rutgers Milieu in Doetinchem zijn opgelopen tot 14,7 miljoen euro. Dat is ruim 3,2 miljoen euro meer dan twee jaar geleden werd geraamd. Hoewel de vervuilde grond inmiddels is weggegraven, moet de grondwatersanering nog van start gaan. Hoelang die gaat duren en hoeveel geld daar uiteindelijk voor nodig is, is nog niet duidelijk.