gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Fien Snelting

Foto: Fien Snelting

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

Volgens medeorganisator Vincent Witteveen is de koers van het evenement de afgelopen jaren duidelijk veranderd. “Waar het eerst vooral draaide om het laten zien van lokaal talent, richten we ons nu veel meer op talentontwikkeling”, legt de medewerker van Amphion uit. “Finalisten krijgen workshops die zijn afgestemd op hun verbeterpunten. Zo kunnen ze echt stappen maken als artiest.” Die aanpak maakt deelname waardevol, ongeacht de uitslag. “Het is vooral een leerproces. Je komt er altijd als een betere artiest uit, of je nu wint of niet.”

In aanloop naar de finale in september worden drie voorrondes georganiseerd. Na elke ronde maakt de jury bekend welke acts kans maken op een plek in de finale. Tijdens de tweede voorronde bleek de keuze lastiger dan ooit. Waar normaal twee acts doorgaan, besloot de jury dit keer drie acts te selecteren. “We kijken niet alleen naar het optreden zelf,” aldus de organisatie. “We vragen ons ook af: welke act moet de hele Achterhoek gezien hebben? En waar zit de meeste potentie?”

Achterhoeks geluid valt op
Een van de geselecteerde acts is zangeres Fien Snelting uit Megchelen. Zij wist indruk te maken met bekende nummers in een Achterhoeks jasje. “Het Achterhoeks voelt authentiek,” vertelt ze. “Ik kan er veel meer gevoel in kwijt dan in Nederlands of Engels.”

Tijdens haar optreden koos ze bovendien voor een nieuwe aanpak. “Ik had er echt een verhaal omheen gebouwd, een soort klein theaterstukje. Dat had ik nog nooit gedaan, dus dat maakte het spannend.”

Die combinatie van muzikaliteit en verhaal viel in de smaak bij de jury. “Fien is een unieke zangeres die niet alleen vanwege haar Achterhoekse covers er bovenuit sprong, maar ook iemand die daar echt staat met een verhaal”, klinkt Witteveen over het optreden van Snelting. “Ze is ook heel toegankelijk. Dat helpt enorm bij het activeren van het publiek.”

Springplank voor regionale artiesten
Volgens de organisatie speelt Amphion Open een belangrijke rol in de regio. Deelnemers groeien regelmatig door naar grotere podia of keren later terug met een eigen voorstelling. “We krijgen vaak de vraag of we lokaal talent kunnen aanbevelen,” zegt Witteveen. “Dan kijken we naar onze deelnemers en oud-deelnemers en helpen we ze verder in hun carrière.”

Ook Snelting erkent de meerwaarde. “Het is een mooie manier om jezelf te laten zien en bekendheid op te bouwen. Bovendien is het heel verbindend. Je legt contacten met andere artiesten en publiek.”

Op weg naar de finale
Met nog één voorronde te gaan op 5 juni, stijgt de spanning richting de finale op zaterdag 19 september. Uiteindelijk draait het volgens de organisatie om kwaliteit, uitstraling en potentie. “We kijken ook naar welke act de hele Achterhoek gezien moet hebben”, legt de organisatie uit.

Voor Snelting is de ambitie helder. “Mijn droom is om ooit een eigen theatershow te maken. Ik hoop dat dit me daar een stap dichterbij brengt.”

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.