Ulft, Netherlands

Afscheid van Mañana Mañana met een lach en een traan

Foto: REGIO8
Met een lach en een traan is er afgelopen weekend door ruim 23.700 bezoekers bij Kasteel Oolde in Laren afscheid genomen van festival Mañana Mañana. De tiende en tevens laatste editie is volgens de organisatie goed verlopen, met als hoogtepunt een uitverkocht huis op de zaterdag.
Viggo Zweverink | 17 juni 2024 15:43 | Aangepast op 17 juni 2024 15:43
“Het zijn hartstikke mooie feestdagen geweest met een volle bak mensen”, schetst Chuck Sterk, van organisator De Feestfabriek. “Veel mooie mensen die goed aan het feesten zijn, dus we zijn heel blij.” Het festival is zonder incidenten verlopen, ook Lochem is zeer positief over het festival dat sinds 2022 binnen hun gemeentegrenzen werd gehouden. “We kijken er goed op terug, de manier van samenwerken was altijd heel goed en mooi”, zegt wethouder Goodin. “We zijn hartstikke trots dat dit mooie evenement in onze gemeente gehouden werd.”

Een week voor het festival kwam het nieuws naar buiten dat De Feestfabriek stopt met de organisatie van Mañana Mañana. Een groot gemis voor de gemeente Lochem, zo vindt wethouder Goodin: “Mocht iemand een festival willen, kom vooral naar Lochem. Hopelijk komt de organisatie gewoon weer met een nieuw plan en ik hoop dat ze dan ook gewoon weer bij ons aankloppen."

Nieuw festival?
Vele bezoekers hopen op een nieuw leven voor het geliefde festival. Of dat nieuwe leven er komt is volgens de organisatie nog even de vraag. “De plannen zijn er nóg niet, we gaan eerst even evalueren wat de tien jaar Mañana Mañana ons heeft geleerd”, schetst Sterk. “Nadat we alles hier hebben opgeruimd gaan we eerst een mooie editie van de Zwarte cross draaien. Daarna zullen we ons eerst maar eens gaan bezinnen wat we nu weer gaan bedenken.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Woningbrand aan Aaltenseweg in Lichtenvoorde

Aan de Aaltenseweg in Lichtenvoorde is zondagmiddag de brandweer gealarmeerd voor een woningbrand. B...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval op Wildenborchseweg in Vorden

Op de Wildenborchseweg in het buitengebied van Vorden heeft zaterdagavond een eenzijdig verkeersonge...

Illegale rave in gekraakt pand Doetinchem beëindigd door politie

De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een illegale raveparty beëindigd in een gekraak...

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...

TenneT presenteert forse investeringsplannen: extra transformator in Langerak

Landelijk netbeheerder TenneT heeft zijn investeringsplannen voor de komende vijftien jaar gepresent...