gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Afscheid 'zangeres' Tante Rikie in GelreDome

2a5b218f81e5b569027caad760d90b08

Tante Rikie geeft haar laatste optreden als 'zangeres' tijdens de afsluiting van het Mega Piratenfestijn-jaar op 17 december in het GelreDome. De voormalig festivaldirectrice van de Zwarte Cross, zal samen met Frans Bauer in Arnhem op het podium staan.

Rens van Schip |
“Een onbeschrijflijke eer dat ze bij ons afscheid neemt”, vertelt Leon Lukassen van het Mega Piraten Festijn. “Als zo’n iemand bij je op het feest wil staan, grijp je dat natuurlijk met beide handen aan.” Lukassen zag online de single van Tante Rikie met Frans Bauer en schakelde gelijk: “Ik zag op de socials iets voorbijkomen over de single van Tante Rikie en Frans Bauer. Ik heb Ronnie Degen van de Zwarte Cross daarna meteen een berichtje gestuurd. Dat het geweldig zou zijn om Rikie er ook in het GelreDome bij te hebben. En dat alles heeft tot dit geleid.”

Ondanks dat het afscheid niet in de Achterhoek plaats vindt, denkt Lukassen dat de voormalig festivaldirectrice dit een mooie afsluiter vindt: “We zitten in Arnhem dichtbij de Achterhoek, haar thuisbasis. Ik weet dat ze dit festival echt leuk vindt, ze was al meerdere keren te gast bij andere Mega Piraten Festijnen. Ik hoop en denk dan ook dat dit magisch gaat worden.” Ronnie Degen vertelt dat hij haar afscheid niet wilde laten schieten: “We wilden het afscheid van Tante Rikie, niet onopgemerkt aan ons voorbij laten gaan.”

Frans Bauer
De uit Hummelo komende Rikie Nijman was jarenlang het gezicht van de Zwarte Cross. Als Tante Rikie nam ze bij de vijfentwintigste editie afscheid als festivaldirectrice, ter ere daarvan maakte ze samen met Frans Bauer het nummer ‘Hoofd, schouders, knie en teen’. “Ze is een enorme fan van Frans Bauer”, vertelt Degen. Dat het afscheid nu niet op zijn eigen festival plaats vindt, maakt hem niet uit: “Tante Rikie vindt dit leuk. Ze doet iets bijzonders, welke artiest is daar niet jaloers op?”

Geen garantie
Hoewel het dus wordt aangekondigd als haar laatste optreden, kan Degen niks garanderen: “We sluiten dus wel wat af, maar dat er never nooit niet meer iets gebeurt, dat ga ik niet beloven. Maar in principe is dit haar laatste optreden”, aldus de organisator van de Zwarte Cross, die Tante Rikie onvervangbaar vindt: “We gaan uit van het Noord-Koreaanse model: ook als ze er niet meer is, blijft ze onze baas!”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.