gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse 'struikrovers' plunderen Varsseveldse tuinen

a285f0bf99583e19482ca3cbf7ebf154.jpg

Legaal de tuin van iemand anders leegtrekken, in Varsseveld kon het zaterdagochtend. In de wijk Essenkamp worden 34 woningen gesloopt. Stichting Struikroven zorgt ervoor dat het groen uit de tuinen van deze woningen gered worden. De struikrovers moeten zelf aan de slag om de pareltjes uit de tuinen te vissen.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“We zijn hier in het gebied waar de woningen gesloopt worden en hier gaan de mensen het groen redden uit de tuinen”, vertelt Carmen Molenaar van Stichting Struikroven. “Al het groen wat overblijft wordt gered, zoveel mogelijk in ieder geval.” De struikroof actie kwam zeer gelegen voor Ruud van Driel, hij kon het overgebleven groen goed gebruiken. “Het zijn vooral volwassen planten, daar kun je ook gewoon nog een tweede kans voor geven”, aldus struikrover Van Driel. “ Ik maak er dan Bonsai-bomen van. Dat is mijn hobby. Maar we kunnen ook nog wel wat kwijt in de tuin.”

Het is een win-win situatie. Met de hulp van de gemeente en wooncorporaties kunnen dergelijke acties gehouden worden. “Wij kunnen op momenten dat er zulke woningen gesloopt of gerenoveerd worden, deze projecten opzetten”, vertelt Molenaar. “Wij proberen dan zoveel mogelijk groen te redden.” Het grootste voordeel is dat het voor ieder volledig gratis is.

Molenaar benadrukt ook dat het belangrijk is voor iedereen: “Groen is gewoon super belangrijk. Groen om te leven. Voor de dieren, voor de planten, voor onszelf. Je wordt er blij en gelukkig van”, aldus Molenaar. “En waarom zou dat groen allemaal weg, in de containers moeten? Terwijl je dat nog heel goed een plek zou kunnen geven in een tuin.”

‘Eerst onwennig’
Of het niet een beetje vreemd voelt om andermans tuin leeg te plukken? “Het voelt eerst onwennig, maar daarna zie je iedereen rustig plukken of aan het graven. Dus het is een soort groepsactiviteit”, vertelt Van Driel. Ook Molenaar rooft er rustig op los tijdens deze acties. “Elke actie neem ik altijd wel een soort van trofee mee. Mijn tuin staat vol met plantjes die ik wel ergens weer geroofd heb”, aldus Molenaar. “Ik heb er nog niet zo op gelet, maar er is vast aan het eind van de dag nog iets over. En dan neem ik wel ergens weer een trofee mee.

Lees ook

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.