gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse 'struikrovers' plunderen Varsseveldse tuinen

a285f0bf99583e19482ca3cbf7ebf154.jpg

Legaal de tuin van iemand anders leegtrekken, in Varsseveld kon het zaterdagochtend. In de wijk Essenkamp worden 34 woningen gesloopt. Stichting Struikroven zorgt ervoor dat het groen uit de tuinen van deze woningen gered worden. De struikrovers moeten zelf aan de slag om de pareltjes uit de tuinen te vissen.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“We zijn hier in het gebied waar de woningen gesloopt worden en hier gaan de mensen het groen redden uit de tuinen”, vertelt Carmen Molenaar van Stichting Struikroven. “Al het groen wat overblijft wordt gered, zoveel mogelijk in ieder geval.” De struikroof actie kwam zeer gelegen voor Ruud van Driel, hij kon het overgebleven groen goed gebruiken. “Het zijn vooral volwassen planten, daar kun je ook gewoon nog een tweede kans voor geven”, aldus struikrover Van Driel. “ Ik maak er dan Bonsai-bomen van. Dat is mijn hobby. Maar we kunnen ook nog wel wat kwijt in de tuin.”

Het is een win-win situatie. Met de hulp van de gemeente en wooncorporaties kunnen dergelijke acties gehouden worden. “Wij kunnen op momenten dat er zulke woningen gesloopt of gerenoveerd worden, deze projecten opzetten”, vertelt Molenaar. “Wij proberen dan zoveel mogelijk groen te redden.” Het grootste voordeel is dat het voor ieder volledig gratis is.

Molenaar benadrukt ook dat het belangrijk is voor iedereen: “Groen is gewoon super belangrijk. Groen om te leven. Voor de dieren, voor de planten, voor onszelf. Je wordt er blij en gelukkig van”, aldus Molenaar. “En waarom zou dat groen allemaal weg, in de containers moeten? Terwijl je dat nog heel goed een plek zou kunnen geven in een tuin.”

‘Eerst onwennig’
Of het niet een beetje vreemd voelt om andermans tuin leeg te plukken? “Het voelt eerst onwennig, maar daarna zie je iedereen rustig plukken of aan het graven. Dus het is een soort groepsactiviteit”, vertelt Van Driel. Ook Molenaar rooft er rustig op los tijdens deze acties. “Elke actie neem ik altijd wel een soort van trofee mee. Mijn tuin staat vol met plantjes die ik wel ergens weer geroofd heb”, aldus Molenaar. “Ik heb er nog niet zo op gelet, maar er is vast aan het eind van de dag nog iets over. En dan neem ik wel ergens weer een trofee mee.

Lees ook

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.