gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse 'struikrovers' plunderen Varsseveldse tuinen

a285f0bf99583e19482ca3cbf7ebf154.jpg

Legaal de tuin van iemand anders leegtrekken, in Varsseveld kon het zaterdagochtend. In de wijk Essenkamp worden 34 woningen gesloopt. Stichting Struikroven zorgt ervoor dat het groen uit de tuinen van deze woningen gered worden. De struikrovers moeten zelf aan de slag om de pareltjes uit de tuinen te vissen.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“We zijn hier in het gebied waar de woningen gesloopt worden en hier gaan de mensen het groen redden uit de tuinen”, vertelt Carmen Molenaar van Stichting Struikroven. “Al het groen wat overblijft wordt gered, zoveel mogelijk in ieder geval.” De struikroof actie kwam zeer gelegen voor Ruud van Driel, hij kon het overgebleven groen goed gebruiken. “Het zijn vooral volwassen planten, daar kun je ook gewoon nog een tweede kans voor geven”, aldus struikrover Van Driel. “ Ik maak er dan Bonsai-bomen van. Dat is mijn hobby. Maar we kunnen ook nog wel wat kwijt in de tuin.”

Het is een win-win situatie. Met de hulp van de gemeente en wooncorporaties kunnen dergelijke acties gehouden worden. “Wij kunnen op momenten dat er zulke woningen gesloopt of gerenoveerd worden, deze projecten opzetten”, vertelt Molenaar. “Wij proberen dan zoveel mogelijk groen te redden.” Het grootste voordeel is dat het voor ieder volledig gratis is.

Molenaar benadrukt ook dat het belangrijk is voor iedereen: “Groen is gewoon super belangrijk. Groen om te leven. Voor de dieren, voor de planten, voor onszelf. Je wordt er blij en gelukkig van”, aldus Molenaar. “En waarom zou dat groen allemaal weg, in de containers moeten? Terwijl je dat nog heel goed een plek zou kunnen geven in een tuin.”

‘Eerst onwennig’
Of het niet een beetje vreemd voelt om andermans tuin leeg te plukken? “Het voelt eerst onwennig, maar daarna zie je iedereen rustig plukken of aan het graven. Dus het is een soort groepsactiviteit”, vertelt Van Driel. Ook Molenaar rooft er rustig op los tijdens deze acties. “Elke actie neem ik altijd wel een soort van trofee mee. Mijn tuin staat vol met plantjes die ik wel ergens weer geroofd heb”, aldus Molenaar. “Ik heb er nog niet zo op gelet, maar er is vast aan het eind van de dag nog iets over. En dan neem ik wel ergens weer een trofee mee.

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.