gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse 'struikrovers' plunderen Varsseveldse tuinen

a285f0bf99583e19482ca3cbf7ebf154.jpg

Legaal de tuin van iemand anders leegtrekken, in Varsseveld kon het zaterdagochtend. In de wijk Essenkamp worden 34 woningen gesloopt. Stichting Struikroven zorgt ervoor dat het groen uit de tuinen van deze woningen gered worden. De struikrovers moeten zelf aan de slag om de pareltjes uit de tuinen te vissen.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“We zijn hier in het gebied waar de woningen gesloopt worden en hier gaan de mensen het groen redden uit de tuinen”, vertelt Carmen Molenaar van Stichting Struikroven. “Al het groen wat overblijft wordt gered, zoveel mogelijk in ieder geval.” De struikroof actie kwam zeer gelegen voor Ruud van Driel, hij kon het overgebleven groen goed gebruiken. “Het zijn vooral volwassen planten, daar kun je ook gewoon nog een tweede kans voor geven”, aldus struikrover Van Driel. “ Ik maak er dan Bonsai-bomen van. Dat is mijn hobby. Maar we kunnen ook nog wel wat kwijt in de tuin.”

Het is een win-win situatie. Met de hulp van de gemeente en wooncorporaties kunnen dergelijke acties gehouden worden. “Wij kunnen op momenten dat er zulke woningen gesloopt of gerenoveerd worden, deze projecten opzetten”, vertelt Molenaar. “Wij proberen dan zoveel mogelijk groen te redden.” Het grootste voordeel is dat het voor ieder volledig gratis is.

Molenaar benadrukt ook dat het belangrijk is voor iedereen: “Groen is gewoon super belangrijk. Groen om te leven. Voor de dieren, voor de planten, voor onszelf. Je wordt er blij en gelukkig van”, aldus Molenaar. “En waarom zou dat groen allemaal weg, in de containers moeten? Terwijl je dat nog heel goed een plek zou kunnen geven in een tuin.”

‘Eerst onwennig’
Of het niet een beetje vreemd voelt om andermans tuin leeg te plukken? “Het voelt eerst onwennig, maar daarna zie je iedereen rustig plukken of aan het graven. Dus het is een soort groepsactiviteit”, vertelt Van Driel. Ook Molenaar rooft er rustig op los tijdens deze acties. “Elke actie neem ik altijd wel een soort van trofee mee. Mijn tuin staat vol met plantjes die ik wel ergens weer geroofd heb”, aldus Molenaar. “Ik heb er nog niet zo op gelet, maar er is vast aan het eind van de dag nog iets over. En dan neem ik wel ergens weer een trofee mee.

Lees ook

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.

Poster actiegroep Omroep GLD.jpg

Gaanderen verzet zich tegen uitbreiding industrieterrein

Inwoners van Gaanderen vrezen voor verlies van een groen gebied tussen hun dorp en Doetinchem. De ambitie van de gemeente voor de uitbereiding van industriegebied Akkermansweide viel omwonenden begin dit jaar rauw op hun dak. Zij maken zich zorgen over de komst van grote magazijnen, druk op het verkeer en het verdwijnen van natuur. Onterecht, vindt de gemeente Doetinchem.