gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse politie ontvangt in een week tijd veertien meldingen over nepagenten

bf218febfdeceb77a56facd534a565a6

Nepagenten zijn steeds meer actief in de Achterhoek. De zogeheten babbeltrucs van de criminelen zijn de laatste tijd het gesprek van de dag. Volgens de politie hebben veel mensen het snel door maar niet iedereen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“De afgelopen dagen kreeg de politie Achterhoek-West opnieuw veel meldingen over babbeltrucs van nepagenten, onder andere in Gaanderen, Silvolde, Terborg, Ulft en Zelhem”, vertelt Politie Bronckhorst via social media. “Binnen het werkgebied van de politie Achterhoek-West ontvingen wij vorige week veertien meldingen. Het grootste deel van de mensen was alert en trapte niet in de babbeltrucs. Bij één persoon werden helaas wel waardevolle goederen meegenomen. Het slachtoffer is een 83-jarige vrouw uit Silvolde.” De politie geeft aan een onderzoek te zijn gestart naar de toedracht van de beroving en probeert de identiteit van de daders te achterhalen.

Met de babbeltrucs proberen nepagenten of nep-bankmedewerkers waardevolle spullen of geld van mensen buit te maken. Oudere mensen zijn voornamelijk het slachtoffer in dit verhaal. Het slachtoffer wordt dan vaak gebeld door iemand die zich voordoet als een agent of bankmedewerker. “Diegene meldt dan dat er in de buurt is ingebroken," legt politiewoordvoerster Jennifer Schoorlemmer uit. "Vervolgens komt er zogenaamd een agent langs om je spullen 'veilig te stellen'. Voor je het weet, hebben ze alles in handen en ben je al je bezittingen kwijt."

De politie roept mensen op om zich te melden als zij gebeld zijn door een oplichter of slachtoffer zijn geworden van de babbeltrucs. “Als je het vermoeden hebt dat er iets niet klopt, bel dan eerst met het echte politienummer (0900-8844) om te controleren of je daadwerkelijk met een politieagent te maken hebt. Bij dringende vermoedens mag je altijd 112 bellen”, aldus de politie.

Lees ook

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.