gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse politie ontvangt in een week tijd veertien meldingen over nepagenten

bf218febfdeceb77a56facd534a565a6

Nepagenten zijn steeds meer actief in de Achterhoek. De zogeheten babbeltrucs van de criminelen zijn de laatste tijd het gesprek van de dag. Volgens de politie hebben veel mensen het snel door maar niet iedereen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“De afgelopen dagen kreeg de politie Achterhoek-West opnieuw veel meldingen over babbeltrucs van nepagenten, onder andere in Gaanderen, Silvolde, Terborg, Ulft en Zelhem”, vertelt Politie Bronckhorst via social media. “Binnen het werkgebied van de politie Achterhoek-West ontvingen wij vorige week veertien meldingen. Het grootste deel van de mensen was alert en trapte niet in de babbeltrucs. Bij één persoon werden helaas wel waardevolle goederen meegenomen. Het slachtoffer is een 83-jarige vrouw uit Silvolde.” De politie geeft aan een onderzoek te zijn gestart naar de toedracht van de beroving en probeert de identiteit van de daders te achterhalen.

Met de babbeltrucs proberen nepagenten of nep-bankmedewerkers waardevolle spullen of geld van mensen buit te maken. Oudere mensen zijn voornamelijk het slachtoffer in dit verhaal. Het slachtoffer wordt dan vaak gebeld door iemand die zich voordoet als een agent of bankmedewerker. “Diegene meldt dan dat er in de buurt is ingebroken," legt politiewoordvoerster Jennifer Schoorlemmer uit. "Vervolgens komt er zogenaamd een agent langs om je spullen 'veilig te stellen'. Voor je het weet, hebben ze alles in handen en ben je al je bezittingen kwijt."

De politie roept mensen op om zich te melden als zij gebeld zijn door een oplichter of slachtoffer zijn geworden van de babbeltrucs. “Als je het vermoeden hebt dat er iets niet klopt, bel dan eerst met het echte politienummer (0900-8844) om te controleren of je daadwerkelijk met een politieagent te maken hebt. Bij dringende vermoedens mag je altijd 112 bellen”, aldus de politie.

Lees ook

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.