gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse kinderburgemeesters inspireren elkaar in Doetinchem

63b694156c3883a67de761ae7e6ecde3.jpg

In het stadhuis van de gemeente Doetinchem kwamen zes kinderburgemeesters samen voor de eerste Achterhoekse kinderburgemeesterdag. Tijdens deze dag stond het thema ‘Verbinden met elkaar’ centraal. De kinderen kijken er allemaal naar uit om samen iets voor de Achterhoek te kunnen betekenen.

Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Het is heel leuk om met elkaar samen te zijn, want je leert allemaal nieuwe mensen kennen,” vertelt kinderburgemeester van de gemeente Doetinchem, Maud van der Aart. Ook kinderburgemeester Lara Bouwman van de gemeente Bronckhorst vindt de dag erg belangrijk. “We kunnen allemaal van elkaar leren, zodat we elkaar beter kunnen begrijpen,” legt Lara uit. Ze ziet er niet alleen het belang van in om elkaar beter te begrijpen, maar denkt ook dat er goede vriendschappen uit kunnen ontstaan.

Burgemeester Mark Boumans sprak met de kinderen en was de gastheer van de dag. Hij vindt het belangrijk om de kinderen te betrekken bij plannen voor de toekomst. De band tussen de kinderburgemeesters vergelijkt hij met die van hem en de andere burgemeesters. “Het is hier een losse en gezellige sfeer, en dat is mooi om te zien,” beschrijft de burgervader. “Ik vind het leuk dat ze kunnen praten over wat ze meemaken en misschien ook met nieuwe ideeën naar huis gaan.”

Initiatief vanuit de raad
Het initiatief werd bedacht door een aantal raadsleden uit de gemeente Doetinchem. De algemene gedachte achter de dag was vooral om de kinderburgemeesters veel van elkaar te laten leren. Burgemeester Boumans kijkt tevreden terug op de dag. “Ik ben er heel erg trots op, want het is natuurlijk geweldig dat zoveel jonge kinderen, die overal in de Achterhoek actief zijn, hier vandaag bij elkaar zijn om van elkaar te leren en ervaringen te delen,” aldus Boumans.

Lees ook

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.