gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse D66'ers in jubelstemming na verkiezingswinst

93eea7f274eac85ea38b13571450c15e

Achterhoekse leden van D66 verkeren donderdag in een jubelstemming na de verkiezingswinst van hun partij. Toen de eerste resultaten binnenkwamen heeft ieder er op eigen manier een feestje van gemaakt. Voor sommigen kwam het, ondanks de positieve peilingen, onverwacht.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Heel eerlijk? Dit had ik niet op deze manier verwacht”, zegt Freddy van Dijken van D66 Montferland. “We keken vol verbazing naar de uitslagen. Ik vind het fantastisch, maar kon het in eerste instantie ook niet geloven.” Toch heerst er ook een dubbel gevoel bij Van Dijken. “We hebben dan wel gewonnen, maar veel rechtse partijen blijven ook groot. Sommigen worden zelfs groter. Dat vind ik wel problematisch.”

Het Winterswijkse raadslid Loes ten Dolle was woensdagavond aanwezig bij de uitslagenavond van D66 in Leiden. “Onderweg hadden we het er met vrienden over dat het wel eens een historische avond zou kunnen worden, nou dat is het echt geworden”, zegt ze. Ze heeft het feestje dan ook uitbundig meegevierd. “We hebben gezongen, gedanst en flink gefeest. Het was een fantastische avond.”

De Doetinchemse wethouder Jorik Huizinga volgde de uitslagen thuis. “Ik heb wel continu contact gehouden met andere mensen uit de partij. Ik heb er zeker wel een borreltje op gedronken.” Toch keek Huizinga ook vast verder. “Nu is het de taak van Jetten om het land verder te brengen, maar daar heb ik wel vertrouwen in.”

Over links of rechts?
D66 heeft nu de sleutel in handen, gaan ze over links of over rechts? Van Dijken is duidelijk: “Dit zeg ik op persoonlijke titel, maar ik hoop dat we over links gaan. Ik zie een samenwerking met GroenLinksPvdA wel zitten.” De andere Achterhoekse partijleden spreken zich hier nog niet direct over uit. “Ik vertrouw Rob hier volledig mee. Laten we rustig de tijd nemen en ervoor zorgen dat Nederland nu echt verder komt”, zegt Ten Dolle.

Gemeenteraadsverkiezingen
Het trio ziet de goede verkiezingsuitslagen als een voorbode voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart. “Dit geeft ook een extra boost om weer campagne te gaan voeren”, zegt Huizinga. Ten Dolle: “We hebben nu gezien dat het kan. Dit energie en positiviteit nemen we mee naar de gemeenteraadsverkiezingen. Daar heb ik alle vertrouwen in.”

Lees ook

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.

Theo

Raad Berkelland moet afkicken: ‘Nog wennen aan het raadsakkoord’

Het werd dinsdagavond een repeterend zinnetje: “We moeten nog wennen aan het raadsakkoord.” De gemeenteraad van Berkelland besprak de zogenaamde Perspectiefnota, de voorloper van de gemeentelijke begroting, en moet nog afkicken van een politiek spanningsveld met coalitie en oppositie.

OpenGransland20

Negende aflevering talkshow Open Grensland: culturele verschillen en vooroordelen

In de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland staat het leven in de grensregio centraal. In deze aflevering bespreken presentatrice Mylgia van Uytrecht en haar gasten culturele verschillen en vooroordelen. Ze gaan in op beelden en aannames die Nederlanders en Duitsers van elkaar hebben, bijvoorbeeld over opvoeding, uiterlijke kenmerken en sociale omgangsvormen.

Han feliciteert Joost

Nog zes jaar erbij ‘Joost mag het weten’

De bijna altijd stoïcijnse Joost van Oostrum wordt tijdens zijn speech emotioneel als hij zijn vrouw, kinderen en ‘ma’ benoemt en dank zegt voor alle steun en inspiratie tijdens de afgelopen twaalf jaar als burgemeester. Zijn dierbare gezin waar hij nog extra zes jaar op zal leunen, want hij is dinsdag beëdigd voor een derde ambtstermijn.

lisanne2.jpg (1)

Tien jaar cel en tbs geëist tegen Ulftenaar voor doden van Lisanne

Tegen de 26-jarige Christiaan uit Ulft is dinsdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. Christiaan stak twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne dood in haar eigen huis.