gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse bokser Koemans keert terug in de ring: 'Ik miste iets om naar toe te werken'

c865250a35236b565e9fa7b3ce29f05a

Bokser Stanley Koemans keert weer terug op de plek waar hij zich het meest thuis voelt; in de boksring. De 29-jarige Zelhemmer traint nu op volle toeren bij COB in Doetinchem om zich klaar te stomen voor zijn eerste partij na 5,5 jaar. Koemans miste het gevoel dat de vechtsport hem altijd gaf.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
"Ik probeerde jaren geleden al een comeback te maken, maar dat was in coronatijd, dus dat ging niet door. Het voelde alsof ik voor niets aan het trainen was. Intussen had ik al een zoontje thuis en mijn vrouw was zwanger van de tweede. Er veranderde toen zoveel in mijn leven dat ik besloot ermee te stoppen", vertelt Koemans. "Maar er is geen dag geweest waarop het niet kriebelde om weer aan de bak te gaan."

Toch duurde het lang voordat hij serieus begon te twijfelen over een terugkeer. Sterker nog, hij raakte zijn bokshandschoenen lange tijd niet aan. "Ik heb drie jaar bewust mijn handschoenen laten liggen, want ik dacht: als ik ze niet aantrek, blijft het mentaal rustig", legt Koemans uit.

"Op een gegeven moment zei ik tegen mijn vrouw dat ik iets miste. Het ging goed met mijn gezin en mijn onderneming liep ook goed, maar ik werd niet wakker met het gevoel dat ik er écht zin in had om uit bed te springen."

'Ik miste een doel'
Hij ging op zoek naar een nieuw doel dat dat gevoel terug kon brengen. En voor hem was er eigenlijk maar één optie: boksen. "Ik besprak met mijn vrouw of het geen idee was om één tot drie wedstrijden per jaar te boksen, en me daar dan volledig op te focussen. Dan heb ik weer een doel om naartoe te werken."

Dat grotere doel, het ergens naar toe trainen, was precies wat hij miste. "Ik zeg weleens: als ik dan weer voor het eerst train en een stoot tegen m’n hoofd krijg, dan is dat toch die fysieke wake-upcall die ik nodig heb. Die scherpte krijg je nergens anders in het dagelijks leven."

'Mensen helpen, heeft mij geholpen'
Tegenwoordig houdt Koemans zich ook veel bezig met persoonlijke begeleiding en werkt hij als personal trainer. "Dat heeft eigenlijk allemaal bijgedragen aan de voorbereiding op deze partij. Ik stopte op mijn 24ste als jonge topsporter en heb me sindsdien ontwikkeld als mens. Ik begon als personal trainer en groeide steeds meer in de coachingsrol. Je groeit samen met de mensen om je heen, en zij groeien ook met jou mee. Dat vind ik geweldig. Dat hele plaatje heeft ertoe geleid dat ik het boksen nu weer op wil pakken, op een manier die bij mijn leven past."

'Minder onbezonnen'
Hoewel Koemans met zijn 29 jaar nog jong is, verlopen de trainingen na 5,5 jaar wel iets voorzichtiger. "Het gaat allemaal wat minder onbezonnen. In mijn toptijd trainde ik bijna 24 uur per week. Nu heb ik twee kinderen, een vrouw, een huishouden en een eigen bedrijf, dus dat is gewoon niet meer haalbaar", aldus Koemans.

Een terugkeer naar zijn oude niveau ziet hij dan ook niet meer voor zich, maar hij heeft nog wél een droom. "Mijn grote doel is eigenlijk om nog een profpartij te boksen. Op 7 juni wordt het nog een amateurpartij, maar ik wil dat profgevecht nog altijd een keer doen. Ik ga niet terug naar de 17 partijen per jaar van vroeger. Het worden er nu maximaal één tot drie per jaar. Maar ik heb nog een paar openstaande vragen in het boksen, en die wil ik beantwoord hebben."

Op 7 juni vecht Koemans in sporthal De Heerenmäten in Zevenaar.


Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Lees ook

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.