Ulft, Netherlands

Achterhoeks zangduo Suzan & Freek wint Popprijs 2025

Foto: REGIO8
Zangduo Suzan & Freek uit de Achterhoek heeft zaterdag de Popprijs van 2025 gewonnen. De prijs werd uitgereikt tijdens het festival Eurosonic Noorderslag in Groningen.
Viggo Zweverink | 18 januari 2026 14:34 | Aangepast op 18 januari 2026 14:34
Volgens de jury heeft niemand het afgelopen jaar zo’n grote stempel gedrukt op de Nederlandse popmuziek als het duo uit Groenlo. “Suzan & Freek verenigen mensen in een tijd van polarisatie en brengen daarmee iets teweeg dat verder gaat dan alleen hits”, laat de jury weten. Freek Rikkerink sprak op het podium van een emotionele avond en bedankte collega’s, producers en fans voor hun steun.

Vorig jaar werd bekend dat Freek uitgezaaide longkanker heeft en dat genezing niet mogelijk is. Toch keerde het duo na een korte pauze terug op het podium en blijven ze optreden. Zo stonden Suzan & Freek afgelopen Koningsdag nog op het podium. In mei staat een concertreeks gepland in het GelreDome.

Lees ook

Pand in Velswijk gesloten na vondst van drugslab

Een woning aan de Davisweg in Velswijk is op last van de burgemeester van Bronckhorst, Patrick van D...

Slijpwerkzaamheden zorgen voor hooibrand op boerderij Ruurlo

Slijpwerkzaamheden hebben maandagmiddag een hooibrand veroorzaakt op een boerderij aan de Modijk in ...

DRU levert ondernemingsplan in: zo hoopt de stichting faillissement af te wenden

Stichting DRU Industriepark heeft het gevraagde ondernemingsplan ingediend bij de gemeente Oude IJss...

Fotograaf zakt weg in de modder Winterswijk, brandweer redt hem

Een middagje foto’s maken liep voor een fotograaf in Winterswijk anders af dan verwacht. Toen hij kl...

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...