Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek ziet geen basis voor de Noordtak

2f2b6c20742226ff1c9a728740cbeff8.jpg

De Achterhoek Board blijft tegen de aanleg van de Noordtak, de beoogde goederenspoorlijn door de Achterhoek richting Twente en Duitsland. De Achterhoekse bestuurders laten de Achterhoek Raad in een memo weten de conclusie van een onderzoeksrapport te delen dat er nog geen basis ligt voor een vervolgonderzoek.

Domien Esselink |
'Nut en noodzaak is tot op dit moment onvoldoende en niet breed aangetoond', staat in het rapport opgeschreven. Het onderzoeksbureau APPM Management Consultants heeft onder meer de doelstellingen en de belangen van het goederenvervoer in Nederland in kaart gebracht, met als doel 'een mogelijke vervolgstap voor verder onderzoek'. Er moet volgens het bureau een betere onderbouwing komen om een vervolgonderzoek naar het nut en de noodzaak van de Noordtak af te dwingen.

Zo vindt de Regio Achterhoek dat er te veel nadruk is gelegd op de notitie Toekomstbeeld OV 2040, waarin zeer optimistische groeicijfers en prognoses van het goederenvervoer (daterend van voor 2019) worden gepresenteerd. Dat is voor de Regio Achterhoek onvoldoende reden voor een verder onderzoek naar een noordelijke aftakking van de Betuweroute (Noordtak).

Overlast aanpakken
De Achterhoekse bestuurders stellen in het schrijven aan de Achterhoekse raadsleden dat de overlast op de huidige tracés moet worden aangepakt en in te zetten op het afbouwen van het zogenaamde derde spoor, van Zevenaar naar het Duitse Oberhausen. Daarom moet er volgens de Board snel met de Duitse beleidsbepalers worden gesproken.

Moet Rotterdam groeien?
Tijdens die grensoverschrijdende samenwerking mag ook de vraag worden gesteld of er niet ingezet moet worden op samenwerking in plaats van concurrentie én of de Rotterdamse haven wel ten koste van alles moet blijven groeien de komende decennia.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

CEV21012026-4.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.

Brandstofdief1.jpg

Wijkagent waarschuwt: brandstofdief actief rond Gendringen

Wijkagent Mike Klenner van Ulft en Gendringen waarschuwt voor een brandstofdief die actief is in de regio. Er zijn al meerdere meldingen binnengekomen.