gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek wil bevrijding vieren met buren

f18bdb6c07e2271219ec6239ee7b200b.jpg

Achterhoekse gemeenten willen volgend jaar de bevrijding gezamenlijk vieren met Duitsland. Het is dan 75 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd na de Tweede Wereldoorlog.

Redactie REGIO8 |
De provincie Gelderland stelt volgens Omroep Gelderland een half miljoen euro beschikbaar voor de gezamenlijke herdenking. Daarnaast moet nog eens een half miljoen euro worden ingelegd door de zeven Achterhoekse gemeenten en externe partijen. Winterswijk is een van de gemeenten die aanhaakt en geld beschikbaar wil stellen voor de viering. Met het geld kunnen ook lokale herdenkingsinitiatieven worden ondersteund. “Hopelijk doen alle Achterhoekse gemeenten mee", zegt wethouder Wim Aalderink van Winterswijk.

Ook Duitse grensgemeenten worden benaderd mee te doen met de viering van de bevrijding. “Het is een thema voor beide zijden van de grens”, vindt burgemeester Christoph Holtwisch van Vreden. "Het is belangrijk dat de gemeenten en de burgers in Duitsland deze informatie ook krijgen, want het is goed om samen naar de toekomst te kijken. Die 75 jaar in vrijheid hebben we samen, en dat is niet vanzelfsprekend.”

Holocaustmonument in delen
Winterswijk heeft daarnaast, net als Oost Gelre, tweeduizend euro over voor de realisatie van een zogenaamd ‘Holocaustmonument in delen.’ Het Nationaal Comité 4 en 5 mei en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten stellen voor dat alle gemeenten vanwaar Joden zijn weggevoerd tijdens de oorlog daaraan bijdragen. In Doetinchem is ook een motie aangenomen om bij te dragen aan het monument.

Foto: REGIO8 (archief, herdenking Rademakersbroek)

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.