gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek hoopt op minister voor de regio in nieuw kabinet

a9d47c7e9e587f4b422f46eafd4c8179.jpg

Als het aan de Achterhoek ligt komt er in het nieuwe kabinet een minister van Regionale Zaken. Deze oproep heeft voorzitter van de Regio Achterhoek Mark Boumans aan formateur Richard van Zwol gedaan, als reactie op het donderdag gepresenteerde coalitieakkoord van PVV, NSC, VVD en BBB.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De Regio Achterhoek hoopt daarnaast dat er meer geld en meer menskracht naar de regio’s in Nederland gaan. Het plan voor een nieuw kiesstelsel om de regionale banden te versterken is goed ontvangen in de Achterhoek. Met het nieuwe stelsel moet onder andere een aantal Kamerzetels verdeeld worden door stemmen uit verschillende regio’s. “We juichen het toe dat de formerende partijen met een nieuw kabinet willen werken aan een nieuw kiesstelsel om de regionale band te versterken”, aldus Boumans.

Ook de aangekondigde investeringen in het regionaal openbaar vervoer is positief ontvangen in de Achterhoek, net als de investeringen in wonen en infrastructuur, wel met een kanttekening: “Wanneer u de regio echt serieus neemt doet u juist die investeringen via de programmalijnen van Elke regio telt en de door u aangekondigde structurele investeringsagenda’s met de regio’s. In die programma’s zijn miljarden aan middelen en menskracht nodig.”

'Minister van Regionale Zaken'
Ook komt Boumans met een advies aan de formateur om onder andere het versterken van de woningbouw, economie en het verbeteren van de infrastructuur in goede banen te leiden in de regio’s: “Wij raden u aan hiervoor een Minister van Regionale Zaken aan te stellen.”

Achterhoek als voorbeeld
Volgens Boumans kan het Rijk een voorbeeld nemen aan de Achterhoek: “We zijn een innovatieve regio, waar de economie al jaren groeit. We dagen een nieuwe regering dan ook uit om te leren van de Achterhoek en grootschalig te investeren in verdere regionale samenwerking.”

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.