Ulft, Nederland
Terug

61-jarige Lochemse dierenactivist opgepakt voor bedreigen BBB

886d1527cbfc9332924eb67dee0326c1.jpg

Een 61-jarige man uit Lochem heeft afgelopen weekend gedreigd het kantoor van de BBB in Colmschate in brand te steken, en is hiervoor opgepakt. Inmiddels is het lid van dierenactivisten groep ‘Animal Liberation Front’ bij de rechter-commissaris voorgeleid. Deze heeft de voorlopige hechtenis geschorst.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
“Dit betekent dat de man niet vast zit, maar zich wel moet houden aan algemene en bijzondere voorwaarden. Als hij één van de voorwaarden die verbonden zijn aan de schorsing overtreedt, kan hij daadwerkelijk in hechtenis genomen worden”, laat het Openbaar Ministerie weten. “De rechter-commissaris is hierin meegegaan en heeft de voorlopige hechtenis voor 14 dagen bevolen, maar deze onmiddellijk geschorst.”

De 61-jarige Lochemmer is een bekend gezicht binnen de groep ‘Animal Liberation Front’, en zou volgens BBB-fractievoorzitter Caroline van der Plas betrokken zijn bij eerder acties gericht tegen veehouderijen. Over de precieze aanleiding voor het dreigement doet het Openbaar Ministerie nog geen uitspraken. Het onderzoek naar het incident en mogelijke motieven loopt nog.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.