gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Unieke' Mondriaan keert terug naar de Achterhoek

f174f3c591790176fe9f64eb5ec3861b.jpg

Museum Villa Mondriaan toont vanaf 20 oktober het kunstwerk ‘Boereninterieur met haard in de Achterhoek’ aan het publiek. Het schilderij van de wereldberoemde kunstenaar Piet Mondriaan is in breukleen bij het museum.

Rens van Schip |
“Het had zo moeten zijn dat in het 150e geboortejaar van Mondriaan het werk terugkeert naar de plek waar Mondriaan opgroeide”, aldus Jana Roovers, de gloednieuwe directeur van Villa Mondriaan, die samen met de burgemeester woensdag 19 oktober het schilderij onthuld. Het kunstwerk is in langdurige bruikleen aan het museum gegeven door Anjo Joldersma en Gijs Jolink, mede-eigenaar van de Feestfabriek Alles Komt Goed BV, die het onlangs op een kunstveiling kochten.

Piet Mondriaan was voornamelijk in de 20e eeuw actief en bracht een deel van zijn jeugd door in Winterswijk. Volgens het museum is het een uniek schilderij, zowel voor de Achterhoek als vanuit kunsthistorisch perspectief. Ook stelt het museum dat het kleurgebruik en de techniek anders is dan de andere werken die Mondriaan in die tijd maakte. 19 oktober is de onthulling, daarna zal het kunstwerk voor het publiek te bewonderen zijn.

Foto: Museum Villa Mondriaan

Lees ook

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

35a09fd2-24db-42f8-a8a3-2dbe98b3d2b2.jpg

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Omroep GLD honden.jpg

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.