gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Doetinchemmer' zou Trump wel accepteren

aaafb937c68ab8b997a15926ba8fef38.jpg

De presidentsrace in de Verenigde Staten is spannender dan ooit en de strijd tussen Joe Biden en Donald Trump is nog altijd niet officieel beslist. Terwijl de stemmen volop worden geteld, geeft de Achterhoekse Amerikaan Jason McCausland aan zich ondanks zijn eigen voorkeur neer te leggen bij een eventuele herverkiezing van Donald Trump.

Pim Gerritzen |
“Mocht Trump winnen, dan moeten we dat accepteren”, aldus McCausland vanuit zijn woonplaats Phoenix in de Amerikaanse staat Arizona. “Zo hebben de Founding Fathers, de grondleggers van Amerika, dat bepaald.” Zelf hoopt hij nog steeds op winst van de democraat Biden. Ook in het republikeinse bolwerk Arizona, de staat waarin hij woont, won de democratische kandidaat. Toch zegt dat volgens hem niks. “Er moeten nog zoveel stemmen worden geteld, bijvoorbeeld in enkele grote steden. De voorsprong die Trump volgens sommige tussenstanden heeft, kan dus zomaar minder groot zijn dan hij denkt”, zegt de Amerikaan nu de uitslag in een aantal swing states als Pennsylvania nog bekend moet worden.

De Amerikaanse verkiezingen staan door de coronapandemie en sociale onrust nog meer onder druk dan anders. Hoewel hij in zijn woonplaats Phoenix de spanning zelf niet direct voelt, verwacht hij de nodige conflicten na de uitslag. Volgens hem kunnen links- en rechtsextremistische groeperingen zorgen voor grote problemen en kan één lokaal incident de lont in het kruitvat zijn: “Dat kan beginnen in één stad en zich vervolgens als een olievlek verspreiden over andere steden, misschien zie je op televisie dan zelfs kogels rondvliegen."

Heimwee naar Achterhoek
McCausland woonde zelf tussen 1986 en 2003 in Doetinchem, waarna hij weer naar de Verenigde Staten trok. Hij denkt met weemoed terug aan zijn tijd in de Achterhoek, zeker nu de spanningen tussen de democraten en republikeinen hoog oplopen. Volgens hem kunnen Amerikanen in deze tijd wel wat Achterhoekse nuchterheid gebruiken: “Je moet elkaar niet zien als vijanden. Dat is het mooie aan Nederland. Daar kun je mensen helpen en kun iedereen zijn ideeën en politieke voorkeuren kwijt.”

Neerleggen bij uitslag
Ondanks de politieke tweestrijd en de oplopende spanningen in de Verenigde Staten hoopt McCausland dat het uiteindelijk meevalt. Hij verwacht dat de Amerikanen zich uiteindelijk zullen neerleggen bij de verkiezingsuitslag: “Ik denk dat mensen wel eventjes kwaad zijn en er zullen ongetwijfeld vernielingen zijn, maar daarna komt het wel goed.”

Foto: Jason McCausland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 19.33.35.jpeg

Zelhemmer zamelt massaal dopjes in voor Diabetes Fonds: 'Hoe meer, hoe beter'

Jaimy Buunk uit Zelhem zamelt op grote schaal bierflesdopjes in voor het Diabetes Fonds. Wat begon als een kleine inzamelactie voor een jongen met diabetes, is uitgegroeid tot een flink lopend initiatief.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.