Ulft, Netherlands

Nieuwenhuis naar wereldbeker in Bern

Regio8 | 16 oktober 2018 15:52 | Aangepast op 16 oktober 2018 15:52
"Ik ben blij om in Bern te mogen crossen, maar ben vooral blij hoe het op dit moment gaat", aldus Nieuwenhuis, die de vorige twee wereldbekers in Amerika oversloeg. "Dat ik nu mee mag is een kers op de taart." De veldrijder werd begin dit jaar geopereerd aan een beklemde liesslagader, maar is inmiddels bijna terug op zijn oude niveau. "Op de weg merkte ik al dat ik weer een goed niveau heb gehaald. Het was even wachten hoe het in het veld zou gaan, omdat dat toch intensiever is. Maar ook daar gaat het heel goed. Ik heb er eigenlijk helemaal geen last meer van."

In de eerste drie crossen van het seizoen werd de Zelhemmer achtereenvolgens twaalfde, zesde en negende. Nieuwenhuis is tevreden met die resultaten. "Dit jaar wil ik top tien rijden. Tot nog toe heb ik het gevoel gehad dat ik elke wedstrijd er alles uitgehaald heb. Omdat ik vorig jaar niet zoveel punten heb gehaald, moet ik achteraan starten. Daardoor zie je dat de eerste ronde telkens mijn langzaamste ronde is en de laatste is bijna altijd mijn snelste. Dat betekent dat het met de conditie ook goed zit."

Dubbel programma
Dit weekend rijdt Nieuwenhuis zowel de cross in het Belgische Boom op zaterdag, als de wereldbeker op zondag. "Dat wordt een pittig weekend, met ook de reis naar Bern. Ik hoop weer alles uit de race te kunnen halen en top tien te rijden. In Bern rijden ook de Zwitsers, Fransen en Italianen die de crossen in Nederland en België niet rijden. Het is dus even afwachten hoe het daar gaat."

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...