Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe horecaruimte bij openluchttheater

530326ee39e1c1a0180523de1c3e2df4.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wij merken dat we steeds vaker aanvragen krijgen van verenigingen en van scholen om hier iets te organiseren”, zegt bouwleider en penningmeester Ton Schepers. “Dan missen we eigenlijk een ruimte waar ze gebruik kunnen maken van allerlei voorzieningen die er zijn.” De multifunctionele ruimte moet het daarom gemakkelijker maken voor dergelijke partijen om het openluchttheater af te huren. “Tot vorig jaar moesten we elke keer een partytent opzetten, dat hoeft straks niet meer.”

Het gebouwtje zal als het helemaal klaar is, ingericht en al, een kleine 30.000 euro kosten”, aldus de penningmeester. De provincie heeft daarvoor ruim 17.000 euro beschikbaar gesteld. De donateurs van het openluchttheater zijn grotendeels ook vrijwilligers bij de bouw, waardoor er flink kan worden bezuinigd op de kosten. Deze week zijn zij begonnen met het storten van de fundering voor het nieuwe gebouw.

In 2009 was het nog maar de vraag of het openluchttheater het hoofd boven water kon houden. De afgelopen jaren kent het theater echter alleen maar stijgende bezoekersaantallen, waardoor er ruimte is voor het opknappen van het podium en de tribune. “Je merkt dat er veel draagvlak is. Je merkt met zijn allen dat het hartstikke goed gaat. Dat maakt mensen enthousiast om hier bij te horen”, besluit Schepers.

Foto: REGIO8

Lees ook

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Burgemeester sluit woning ’s-Heerenberg na vondst ‘materialen’

De burgemeester van de gemeente Montferland, Anne-Marie Fellinger, heeft een woning aan de Krokusstraat 22 in ’s-Heerenberg gesloten. Het gaat om de bewuste woning waardoor vorige week zondag en maandag meerdere andere woningen ontruimd moesten worden.

WhatsApp Image 2026-02-08 at 17.53.58.jpeg

Schoorsteenbrand slaat over naar zolder van woning in Zelhem

Een schoorsteenbrand is zondagmiddag overgeslagen naar de zolder van een woning in Zelhem. Een omstander wist de bewoners van het huis op tijd te waarschuwen, niemand raakte gewond bij de brand.

CarnavalKilder50.jpg

Dolbotters Kilder vieren jubileumjaar met optocht van ruim vijftig wagens

Een groot feest was het zondag zeker in Dolbotterdarp, zoals Kilder tijdens carnaval genoemd wordt. Met de optocht trok er een bonte stoet van maar liefst 54 carnavalswagens door het dorp. Uitbundige carnavalisten, muziek op standje maximaal en overal feest. Alsof dat nog niet genoeg was, vierde Dolbotterdarp ook nog eens trots zijn 66-jarig jubileum.

FrankDaamenpand.jpeg

Verbouwing Frank Daamen pand in Ulft ruim drie ton duurder

Het lijkt erop dat de verbouwing van het Frank Daamen pand in Ulft een stuk duurder wordt dan gepland. Bovenop het eerder vastgestelde budget van 1,23 miljoen euro komen vermoedelijk nog eens 348.738 euro.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.