gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe horecaruimte bij openluchttheater

530326ee39e1c1a0180523de1c3e2df4.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wij merken dat we steeds vaker aanvragen krijgen van verenigingen en van scholen om hier iets te organiseren”, zegt bouwleider en penningmeester Ton Schepers. “Dan missen we eigenlijk een ruimte waar ze gebruik kunnen maken van allerlei voorzieningen die er zijn.” De multifunctionele ruimte moet het daarom gemakkelijker maken voor dergelijke partijen om het openluchttheater af te huren. “Tot vorig jaar moesten we elke keer een partytent opzetten, dat hoeft straks niet meer.”

Het gebouwtje zal als het helemaal klaar is, ingericht en al, een kleine 30.000 euro kosten”, aldus de penningmeester. De provincie heeft daarvoor ruim 17.000 euro beschikbaar gesteld. De donateurs van het openluchttheater zijn grotendeels ook vrijwilligers bij de bouw, waardoor er flink kan worden bezuinigd op de kosten. Deze week zijn zij begonnen met het storten van de fundering voor het nieuwe gebouw.

In 2009 was het nog maar de vraag of het openluchttheater het hoofd boven water kon houden. De afgelopen jaren kent het theater echter alleen maar stijgende bezoekersaantallen, waardoor er ruimte is voor het opknappen van het podium en de tribune. “Je merkt dat er veel draagvlak is. Je merkt met zijn allen dat het hartstikke goed gaat. Dat maakt mensen enthousiast om hier bij te horen”, besluit Schepers.

Foto: REGIO8

Lees ook

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.

d46e8179cf7406bc64834f2237cc5feb.jpg

Doetinchem moet 282 asielzoekers opvangen en houdt vast aan koers

Gemeente Doetinchem moet volgens een voorlopige raming 282 asielzoekers opvangen. Dat blijkt uit een recente inschatting van het Rijk. Voorheen lag die capaciteitsraming op 307, waarvan 26 amv’ers. Het college heeft besloten daarbij de koers voor de komende jaren op zowel een tijdelijke opvanglocatie als een structurele woonoplossing te houden.