gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe horecaruimte bij openluchttheater

530326ee39e1c1a0180523de1c3e2df4.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wij merken dat we steeds vaker aanvragen krijgen van verenigingen en van scholen om hier iets te organiseren”, zegt bouwleider en penningmeester Ton Schepers. “Dan missen we eigenlijk een ruimte waar ze gebruik kunnen maken van allerlei voorzieningen die er zijn.” De multifunctionele ruimte moet het daarom gemakkelijker maken voor dergelijke partijen om het openluchttheater af te huren. “Tot vorig jaar moesten we elke keer een partytent opzetten, dat hoeft straks niet meer.”

Het gebouwtje zal als het helemaal klaar is, ingericht en al, een kleine 30.000 euro kosten”, aldus de penningmeester. De provincie heeft daarvoor ruim 17.000 euro beschikbaar gesteld. De donateurs van het openluchttheater zijn grotendeels ook vrijwilligers bij de bouw, waardoor er flink kan worden bezuinigd op de kosten. Deze week zijn zij begonnen met het storten van de fundering voor het nieuwe gebouw.

In 2009 was het nog maar de vraag of het openluchttheater het hoofd boven water kon houden. De afgelopen jaren kent het theater echter alleen maar stijgende bezoekersaantallen, waardoor er ruimte is voor het opknappen van het podium en de tribune. “Je merkt dat er veel draagvlak is. Je merkt met zijn allen dat het hartstikke goed gaat. Dat maakt mensen enthousiast om hier bij te horen”, besluit Schepers.

Foto: REGIO8

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.