gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw tv-seizoen voor Winterswijkse uilen

f54b663c235ac9842435b8e66c8cc711.jpg
Redactie REGIO8 |
“We gaan er weer voor dit jaar”, vertelt Ronald van Harxen van Beleef de Lente vol goede moed. Gedurende het hele broedseizoen kun je de verrichtingen volgen van de gevleugelde inwoners van Winterswijk. Vorig jaar werd het sprookje verpest door een steenmarter die het nest verstoorde. “Een wat dramatische afloop, maar er zit hier nu weer een nieuwe paartje.” Die dramatische afloop ging bij liefhebber en vaste kijker Geert van Dijk niet in de koude kleren zitten. ‘’Ja dat was behoorlijk aangrijpend, de dagen erna zie je dat het misgaat met de kuikens. Maar andere jaren zie je dat ze aan het einde de kast uit komen en zie je ze heen en weer rennen over die takken. Dat is prachtig!" 

De webcams van Beleef de Lente zorgen niet alleen in Nederland voor bekijks. “Er wordt natuurlijk in Nederland enorm veel naar gekeken, maar eigenlijk over de hele wereld kijken er mensen”, aldus Van Harxen. Volgens hem lopen de kijkcijfers in de honderdduizenden. Hij hoopt, mede voor al die kijkers, dat er meerdere hoofdrolspelers in beeld gaan komen. “Ik hoop nog eens een keer op vijf eieren en vijf jongen. Op andere plekken hebben we dat regelmatig, maar hier zijn we nog nooit verder gekomen dan vier.” Ook Geert van Dijk kan niet wachten. “Een paar weken is het broed, broed, broed en daarna begint het feestje met de jongen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.