gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw tv-seizoen voor Winterswijkse uilen

f54b663c235ac9842435b8e66c8cc711.jpg
Redactie REGIO8 |
“We gaan er weer voor dit jaar”, vertelt Ronald van Harxen van Beleef de Lente vol goede moed. Gedurende het hele broedseizoen kun je de verrichtingen volgen van de gevleugelde inwoners van Winterswijk. Vorig jaar werd het sprookje verpest door een steenmarter die het nest verstoorde. “Een wat dramatische afloop, maar er zit hier nu weer een nieuwe paartje.” Die dramatische afloop ging bij liefhebber en vaste kijker Geert van Dijk niet in de koude kleren zitten. ‘’Ja dat was behoorlijk aangrijpend, de dagen erna zie je dat het misgaat met de kuikens. Maar andere jaren zie je dat ze aan het einde de kast uit komen en zie je ze heen en weer rennen over die takken. Dat is prachtig!" 

De webcams van Beleef de Lente zorgen niet alleen in Nederland voor bekijks. “Er wordt natuurlijk in Nederland enorm veel naar gekeken, maar eigenlijk over de hele wereld kijken er mensen”, aldus Van Harxen. Volgens hem lopen de kijkcijfers in de honderdduizenden. Hij hoopt, mede voor al die kijkers, dat er meerdere hoofdrolspelers in beeld gaan komen. “Ik hoop nog eens een keer op vijf eieren en vijf jongen. Op andere plekken hebben we dat regelmatig, maar hier zijn we nog nooit verder gekomen dan vier.” Ook Geert van Dijk kan niet wachten. “Een paar weken is het broed, broed, broed en daarna begint het feestje met de jongen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.