gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw tv-seizoen voor Winterswijkse uilen

f54b663c235ac9842435b8e66c8cc711.jpg
Redactie REGIO8 |
“We gaan er weer voor dit jaar”, vertelt Ronald van Harxen van Beleef de Lente vol goede moed. Gedurende het hele broedseizoen kun je de verrichtingen volgen van de gevleugelde inwoners van Winterswijk. Vorig jaar werd het sprookje verpest door een steenmarter die het nest verstoorde. “Een wat dramatische afloop, maar er zit hier nu weer een nieuwe paartje.” Die dramatische afloop ging bij liefhebber en vaste kijker Geert van Dijk niet in de koude kleren zitten. ‘’Ja dat was behoorlijk aangrijpend, de dagen erna zie je dat het misgaat met de kuikens. Maar andere jaren zie je dat ze aan het einde de kast uit komen en zie je ze heen en weer rennen over die takken. Dat is prachtig!" 

De webcams van Beleef de Lente zorgen niet alleen in Nederland voor bekijks. “Er wordt natuurlijk in Nederland enorm veel naar gekeken, maar eigenlijk over de hele wereld kijken er mensen”, aldus Van Harxen. Volgens hem lopen de kijkcijfers in de honderdduizenden. Hij hoopt, mede voor al die kijkers, dat er meerdere hoofdrolspelers in beeld gaan komen. “Ik hoop nog eens een keer op vijf eieren en vijf jongen. Op andere plekken hebben we dat regelmatig, maar hier zijn we nog nooit verder gekomen dan vier.” Ook Geert van Dijk kan niet wachten. “Een paar weken is het broed, broed, broed en daarna begint het feestje met de jongen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”