Ulft, Netherlands

Nieuw plan voor verlenging snelweg A15

Demissionair minister van Infrastructuur en Waterstaat Barbara Visser heeft een vernieuwde onderbouwing van het tracébesluit A15 ingediend bij de Raad van State. Het ministerie wil dat de snelweg A15 via een brug over het Pannerdensch Kanaal aansluit op de A12 bij Zevenaar. 
Jasper Hazelaar | 14 september 2021 16:19 | Aangepast op 14 september 2021 16:19
Eerder oordeelde de Raad van State dat er extra onderzoek nodig was vanwege de stikstofneerslag van het project. Het vernieuwde plan onderbouwt en beoordeelt de effecten van de stikstofneerslag op het Natura2000-gebied nogmaals, schrijft Omroep Gelderland. Zo staan er in het nieuwe plan meer maatregelen die moeten voorkomen dat de natuur in het gebied verslechtert door de stikstofuitstoot van de verlengde snelweg. Ook is hiervoor het ontwerp enigszins veranderd.

Visser heeft eerder uitstel gekregen voor het aanpassen van het besluit. Het plan om de A15 door te trekken is omstreden, omdat omwonenden en natuurliefhebbers vrezen voor geluidsoverlast en natuurschade. Met name de keuze voor een brug wekt verontwaardiging, omdat bij de nabijgelegen Betuwelijn juist voor een tunnel onder het Pannerdensch Kanaal door is gekozen. Dit om de natuur te beschermen.

Besluit is openbaar
De vernieuwde A15 moet voor een rechtstreekse verbinding van de Rotterdamse haven naar het Duitse achterland zorgen. Dit moet helpen tegen de lange files in de regio die veel ergernis wekken bij het internationale vrachtvervoer. Wie een beroep wil instellen tegen het nieuwe tracébesluit kan dit tot en met 26 oktober doen via een beroepschrift bij de Raad van State.

Foto: Rijkswaterstaat (impressie knooppunt De Liemers)

Lees ook

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...

Veiligheid en grootte locatie kernthema’s tijdens drukke azc-avond in Aalten: zorgen én applaus in de Zuiderkerk

De stoelen in de grote kerkzaal van de Zuiderkerk in Aalten waren donderdagavond vrijwel allemaal be...

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met mogelijk een spatje regen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Alles of niets voor De Graafschap tegen FC Dordrecht in eerste ronde play-offs

Het is zaterdagavond ‘do or die’ voor De Graafschap in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht. Na het do...

Mijlpaal van miljoen euro op de loer voor Swim to Fight Cancer: ‘Nu vol gas doorgaan’

Swim to Fight Cancer is in de Achterhoek een waar begrip op het gebied van geld inzamelen voor de st...

Politie voor raadsel: lege taxibus blokkeert afrit A18 bij Doetinchem

Een bijzondere situatie vrijdagochtend op de afrit van de snelweg A18 in Doetinchem ter hoogte van d...