Ulft, Netherlands

Negen windmolens welkom in Netterden

Regio8 | 15 maart 2018 07:25 | Aangepast op 15 maart 2018 07:25
Enkele boeren zijn al jaren bezig met de ontwikkeling van windmolenpark Den Tol. Tegenstanders, waaronder een Duitse natuurvereniging, vrezen dat de molens schadelijk zijn voor de natuur. Ook zijn omwonenden bang voor geluidshinder en vrezen ze dat hun woningen minder waard worden.

In 2016 werd het plan van tafel geveegd door de Raad van State. De initiatiefnemers moesten toen met aanvullende onderzoeken komen. Nu de Raad van State de bezwaren heeft afgewezen, zijn zowel de bouwvergunning als de natuurbeschermingsvergunning verleend, schrijft Omroep Gelderland.

Het park is het derde windmolenpark bij Netterden. Aan de kant van Azewijn staan al zes windmolens en ook aan Duitse zijde staan ze.
Foto: REGIO8

Meest gelezen

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Redactie REGIO8 | 2 jan 2026 12:07

Lees ook

Auto vat vlam tegenover gemeentehuis Montferland

Een auto is donderdagmiddag in brand gevlogen op de parkeerplaats tegenover het gemeentehuis van de ...

Leegstaande gebouwen Berkelland voor eventuele woningbouw in kaart gebracht

Zijn er binnen Berkelland nog leegstaande gebouwen of ongebruikte gronden die geschikt zijn voor won...

Race tegen de klok voor Leutekums Gala door sneeuw: ‘Nog flink doorwerken’

Het was even spannend of het überhaupt zou lukken, maar langzaam maar zeker verrijst er een grote te...

Geen voetbal op de Vijverberg: streep door De Graafschap-FC Den Bosch

Er wordt zondag niet gevoetbald op stadion De Vijverberg. De KNVB heeft de hele speelronde in de eer...

Auto botst door gladheid frontaal tegen boom in Steenderen

Bij een eenzijdig ongeval op de L. Dolfingweg in Steenderen is donderdagochtend een auto frontaal te...

Politieke Avond van Bronckhorst alleen online te volgen vanwege gladheid

De Bronckhorster Politieke Avond van donderdag 8 januari is alleen online te volgen. Dit heeft de ge...