gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Negen windmolens welkom in Netterden

26f7855cee178beadee93dc3f6bf58f9.jpg
Redactie REGIO8 |
Enkele boeren zijn al jaren bezig met de ontwikkeling van windmolenpark Den Tol. Tegenstanders, waaronder een Duitse natuurvereniging, vrezen dat de molens schadelijk zijn voor de natuur. Ook zijn omwonenden bang voor geluidshinder en vrezen ze dat hun woningen minder waard worden.

In 2016 werd het plan van tafel geveegd door de Raad van State. De initiatiefnemers moesten toen met aanvullende onderzoeken komen. Nu de Raad van State de bezwaren heeft afgewezen, zijn zowel de bouwvergunning als de natuurbeschermingsvergunning verleend, schrijft Omroep Gelderland.

Het park is het derde windmolenpark bij Netterden. Aan de kant van Azewijn staan al zes windmolens en ook aan Duitse zijde staan ze.
Foto: REGIO8

Lees ook

133835a0788373bcf175f86cfec3522c.jpg

De Graafschap hakt knopen door over aflopende contracten binnen selectie

De Graafschap heeft in aanloop naar het einde van het seizoen duidelijkheid gegeven over meerdere aflopende contracten binnen de selectie. Van vijf spelers zijn de opties gelicht, twee vertrekken en over één speler is nog geen definitief besluit genomen.

WhatsApp Image 2026-03-26 at 08.34.27.jpeg

Kop-staartbotsing Hengelo, geen gewonden

Twee bestuursters zijn donderdagochtend tegen 08.15 uur met elkaar in botsing gekomen op de Velhoekseweg in Hengelo. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-03-26 at 07.39.22.jpeg

Fietser aangereden door automobilist in buitengebied van Hengelo

Een automobilist en fietser zijn donderdagochtend hard op elkaar gebotst in het buitengebied van Hengelo. Ondanks de harde klap hoeft de fietser niet mee naar het ziekenhuis.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

Richard Berenschot wederom informateur Oude IJsselstreek

Net als vier jaar geleden is de Winterswijkse Richard Berenschot informateur in de gemeente Oude IJsselstreek. De reden dat hij de klus in de gemeente weer mag klaren is volgens grootste partij Lokaal Belang (zeven zetels) het goede resultaat van de vorige keer.

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.